Sprzedają się apartamenty w kamienicy Foksal 13/15

2018.01.15

Osiem miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży apartamentów w zabytkowych kamienicach Foksal 13/15 w Warszawie, połowa z nich znalazła już swoich nabywców. Inwestycja firmy Ghelamco Poland będzie gotowa jesienią 2019 roku.

Inwestycja przy Foksal 13/15 polega na rewitalizacji zabytkowych kamienic w centrum Warszawy. XIX-wieczne obiekty odzyskają dawną świetność, którą straciły w latach 30. XX wieku.

Obecnie trwają prace nad wzmocnieniem ich konstrukcji oraz nad odbudową częściowo rozebranych oficyn. Rekonstrukcja pierwotnego eklektycznego wystroju fasady zakończy się jesienią 2018 roku. Konserwacji poddane zostały również oryginalne XIX-wieczne detale, które ocalały we wnętrzach kamienic: supraporty i portale zdobiące wystawne klatki schodowe, posadzki z białego marmuru, ręcznie kute balustrady i malowidła ścienne z neobarokowymi motywami.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań, która wystartowała w kwietniu 2017 roku. Po ośmiu miesiącach, połowa apartamentów jest sprzedanych bądź zarezerwowanych.. Inwestycja Foksal 13/15 oferuje również wiele udogodnień dla przyszłych mieszkańców, w tym m.in. SPA z sauną i jacuzzi, salę fitness oraz tarasy na dachu. Łącznie w kamienicach znajduje się 55 apartamentów o metrażach od 47 d0 200 mkw.

Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej z windami i platformami parkingowymi na 64 auta.

Za aranżację wnętrz odpowiada holenderski architekt Eric Kuster, związany z marką Metropolitan Luxury, natomiast projekt rewitalizacji warszawskich kamienic przygotowała specjalistka w zakresie historycznej architektury - architektka Anna Rostkowska z pracowni Proart we współpracy z renomowanym biurem SUD Architectes.

Kamienice Foksal 13/15 powstały w latach 1895-1898 według projektu Artura Ottona Spitzbartha.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.