Saint Martin Residences w Poznaniu ze średnią ceną mieszkania 15 500 zł za mkw.

2020.04.08

W III kwartale 2021 roku oddana zostanie do użytku inwestycja typu premium w Poznaniu - Saint Martin Residences. Średnia cena mieszkania to 15 500 zł za mkw.

Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja inwestycji firmy Structure Capital S. A. w Poznaniu, na działce przy ulicy Podgórnej. Realizacja projektu zakłada generalny remont kamienicy, w której znajdą się 44 mieszkania.

Deweloper właśnie poinformował, że średnia cena sprzedanego mieszkania w Saint Martin Residences wyniosła 15 500 zł za mkw., co stanowi ponad dwa razy więcej niż wynosi średnia cena zakupu mkw. w Poznaniu. Najtańsze lokale w inwestycji przy Podgórnej sprzedane zostały za ponad 13 000 zł, a najdroższe do tego momentu kosztowały ponad 17 500 zł za mkw. Całkiem prawdopodobne jest, że cena pójdzie jeszcze w górę, ponieważ w sprzedaży pozostały najlepsze mieszkania na ostatnim piętrze.

"Z 44 apartamentów zostały nam na dzisiaj jedynie 4 " - mówi nam Beata Przychodzień odpowiedzialna za sprzedaż z ramienia Structure Capital. "Poza ostatnią kondygnacją oczywiście, której jeszcze nie sprzedawaliśmy, gdzie mamy 6 apartamentów z możliwością ich łączenia w dowolnych konfiguracjach. Na obecny moment nie wiem jednak ile z nich, jeśli w ogóle, trafi do otwartej sprzedaży. Pierwszeństwo w zakupie mają u nas bowiem zawsze osoby, które kupiły w budynku już inne mieszkanie. "

Na budowie Saint Martin Residences toczą się nieprzerwanie prace budowlane. Zrealizowane zostało już ponad 40 proc. inwestycji. Oddanie kamienicy do użytku zaplanowano na III kwartał 2021 roku.

Saint Martin Residences to obecnie jedna z najdroższych inwestycji w Poznaniu. Przyszli mieszkańcy kamienicy będą mieli do wyłącznego korzystania własny concierge oraz strefę fitness i wellness. Deweloper porównuje poznański projekt do tego, który zrealizowało Ghelamco przy ulicy Foksal w Warszawie. Apartamentowiec Foksal 13/15 jest obecnie rekordzistą, jeżeli chodzi o ceny mieszkań w Polsce. W zeszłym roku sprzedane zostały dwa najdroższe mieszkania - jedno za 17 milionów złotych, a drugie za 11,5 miliona złotych - co oznaczało cenę za metr kwadratowy przekraczającą 36 000 złotych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Ab
    Gość
    2020-04-09 21:51:09
    Te mieszkania kupuje mafia.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.