Rusza drugi etap prestiżowej inwestycji w centrum Poznania


2022.06.24
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Niespełna 200 metrów od Starego Rynku w Poznaniu powstaje prestiżowy apartamentowiec Saint Martin Residences. Inwestor ruszył właśnie z przedsprzedażą mieszkań i zaprezentował wygląd II etapu inwestycji. Będzie to najwyżej położony budynek na zabytkowym obszarze miasta.

Przy ulicy Podgórnej 7 w Poznaniu, na obszarze, na którym znajdowała się kiedyś Willa Hipolita Cegielskiego wraz z ogrodami, a później szpital miejski im. Józefa Strusia, wybudowany zostanie drugi etap inwestycji Saint Martin Residences, za realizację którego odpowiada fundusz Structure Capital. Właśnie rozpoczęła się jego przedsprzedaż.

W II etapie inwestycji powstanie 7-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 80 mieszkań o metrażach od 30 do aż 290 mkw. Wśród udogodnień jest lobby z concierge i miejscem dla gości, strefa fitness i wellness dla mieszkańców oraz podziemna hala garażowa. Projekt architektoniczny przygotował architekt Andrzej Leszczyński.

Budynek wraz z obecnie rewitalizowaną kamienicą przy ul. Podgórnej 9, będzie tworzył wysokiej jakości przestrzeń miejską w samym centrum Poznania. Pracując nad elewacją budynku, zależało nam, aby klasyczną formę poznańskiej kamienicy ubrać w szlachetne i wysokiej klasy materiały, opisane nowoczesnym detalem architektonicznym - mówi Andrzej Leszczyński - architekt odpowiedzialny za projekt -

Obecnie do użytku oddawany jest budynek zlokalizowany przy ulicy Podgórnej 9, który stanowi pierwszy etap inwestycji Saint Martin Residences.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.