Specjalistyczny koncept kulinarny powstanie w Parku Praskim

2018.03.08

Na przełomie 2019 i 2020 roku oddany zostanie do użytku specjalistyczny koncept kulinarny Ratuszowa 6, który powstanie na terenie warszawskiego Parku Praskiego. Budowa ruszyć ma niebawem.

Nowoczesne centrum kulturalno-gastronomiczne nawiązywać ma do takich miejsc jak Chelsea Market Industry City w Nowym Jorku, Time Out Market w Lizbonie, czy St. Lawrence Market w Toronto. Dodatkowo, pomysłodawca przedsięwzięcia nawiązał współpracę z młodymi artystami, którzy wezmą czynny udział przy urządzaniu i wykończeniu obiektu. Na ścianach obiektu pojawią się ozdobne murale, a na dachu zielone powierzchnie nawiązujące do otaczającego centrum Parku Praskiego.

Ratuszowa 6 będzie 4-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 2 600 metrów kwadratowych, mieszczącym się na działce o powierzchni około 4 400 mkw. Inwestycja będzie łączyła w sobie funkcję gastronomiczną oraz kulturalnos-społeczną do promowania polskiej sztuki nowoczesnej.

Wyjątkowa architektura kompleksu, stanowiąca ciekawe odwołanie do klimatu starej Pragi, jest niewątpliwie jednym z głównych czynników, którym Ratuszowa 6 przyciągać będzie tłumy turystów i mieszkańców miasta. Przy budowie obiektu wykorzystana zostanie m.in. oryginalna cegła z istniejących w tym miejscu dawnych budynków, elementy konstrukcyjne historycznych zabudowań, w tym stalowe, industrialne ramy, schody, stara winda, czy detale pochodzące z praskich zakładów przemysłowych. Dzięki niepowtarzalnej aranżacji oraz zróżnicowanej ofercie gastronomicznej R6 będzie masowo odwiedzane przez gości
powiedział: Hubert Biarda, Senior Negotiator w Walter Herz, który jest odpowiedzialny za projekt komercjalizacji kompleksu.

W centrum kulturalno-gastronomicznym Ratuszowa 6 znajdą się liczne restauracje i kawiarnie, a także stoiska z ekologiczną żywnością i wyszukanymi specjałami kulinarnymi z całego świata.

Komercjalizacją inwestycji zajmie się firma Walter Herz. Niebawem ruszyć mają prace budowlane, które potrwają do końca 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum kulturalno–gastronomiczne Ratuszowa 6, Walter Herz

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.