Miniaturka Kryształ Powiśla

Kryształ Powiśla
Warszawa, Solec 18/20

Mapa

Informacje

Inne nazwy
Solec Residence, Apartamenty Solec
Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Solec
Kod pocztowy
00-382
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
wysokościowa
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
biurowy , handlowo-usługowy
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2015 luty
Zakończenie budowy
2017 luty
Inwestor/deweloper
Sawa Apartments

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
10
Kondygnacje podziemne
3
Powierzchnia całkowita
22957 m2
Powierzchnia użytkowa
14000 m2
Powierzchnia biurowa
3800 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa
700 m2
Powierzchnia mieszkalna
6928 m2
Lokale mieszkalne
94

Opis

Kryształ Powiśla to warszawski obiekt mieszkalny w dzielnicy Śródmieście, zlokalizowany jest przy ulicy Solec 18/20. Funkcjonuje też jako Solec Residence oraz Apartamenty Solec. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w lutym 2015, a zakończyła się w lutym 2017 roku. Całkowita powierzchnia tej dziewięciopiętrowej nieruchomości wynosi 22957 m.kw., podczas gdy użytkowa 14000 m.kw., z czego największą część zajmuje powierzchnia mieszkalna - 6928 m.kw., z 94 lokalami, mniej, lokale handlowe i usługowe - 700 m.kw., mniej biura - 3800 m.kw.. Deweloperem inwestycji jest firma Sawa Apartments z Warszawy, projekt architektoniczny jest autorstwa APAR Projekt Autorska pracownia architektury. Tadeusz Szumielewicz i Partnerzy, natomiast generalnym wykonawcą jest firma budowlana Karmar z Warszawy. Nieopodal znajdują się biurowiec Solec 22, budynki biurowe The Tides i obiekt biurowy Ludna 2.

Informacje dodatkowe

  • powierzchnia mieszkań zaczyna się od 40 kończąc na 150 metrach kwadratowych
  • w parterze budynku mieszczą się lokale handlowo-usługowe
  • apartamentowiec znajduje się na działce, na której mieściła się wyburzona kamienica ze znanym warszawskim klubem "1500 m do wynajęcia"
  • w budynku mieści się oprócz mieszkań, także klub fitness, ścianka wspinaczkowa, pole golfowe, obserwatorium astronomiczne oraz prywatny basen na dachu
  • 28 maja 2015 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego
  • 12 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co symbolizuje osiągnięcie stanu surowego otwartego

Materiał wideo

Ostatnio zmodyfikowano 2021-12-30 08:57:01

Powiązane firmy

Forum opinii Kryształ Powiśla


  • moimzdaniem
    Gość
    2015-05-29 14:11:14
    jedna z bardziej barwnych nazw inwestycji jakie ostatnio widziałem. To, że inwestor nie daje anglojęzycznych nazw to oczywiście na plus, ale żeby od razu dawać Perła?

  • ap
    Gość
    2016-04-12 18:31:18
    No nie perla tylko Krysztal

  • Smierdzioch
    Gość
    2019-04-24 18:51:30
    Ta dzielnica to istne szambo - smród, że nie sa się oddychać. Po licho było w takim gnoju stawiać nowy apartamentowiec. Za darmo nie chcę w smrodzie mieszkać., a co dopiero płacić kupę kasy. Tyle w temacie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.