Rośnie wieżowiec Skysawa. Prezentujemy nowe wizualizacje

2019.07.30

Zaprezentowane zostały kolejne wizualizacje flagowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości w Warszawie - wieżowca Skysawa.

Przy ulicy Świętokrzyskiej 36 trwa budowa 155-metrowego wieżowca Skysawa, którego inwestorem jest Polski Holding Nieruchomości. Firma zaprezentowała właśnie kolejne wizualizacje swojej flagowej inwestycji.Skysawa to kompleks dwóch budynków - budynek o wysokości od 4 do 9 kondygnacji i powierzchni całkowitej na poziomie 11 500 mkw. oraz budynku B, czyli 155-metrowej wieży. Główny obiekt inwestycji będzie miał 40 kondygnacji i około 28 300 mkw. powierzchni do wynajęcia klasy A. W parterze oraz na poziomie -1 zaplanowano lokale gastronomiczne i handlowe.

Zewnętrzna tektonika budynków będzie składać się głównie z transparentnych płaszczyzn wzbogaconych o matowe betonowe elementy i aluminiowe żyletki. Widoczne z perspektywy ulicy elementy konstrukcyjne wykonane będą z betonu, dzięki czemu współgrać będą z delikatnymi podziałami elewacji. Dzięki podziemnemu łącznikowi, Skysawa będzie bezpośrednio połączona ze stacją metra Rondo ONZ.Prace budowlane na działce przy ulicy Świętokrzyskiej 36 rozpoczęły się pod koniec czerwca br. Budynek A ma być gotowy w II kwartale 2021 roku, natomiast 155-metrowy wieżowiec w II kwartale 2022 roku. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowało biuro Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN.

Wynajmem biur w Skysawa zajmuje się Colliers International.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.