Przyspieszy budowa wieżowca Mennica Legacy Tower w Warszawie

2016.11.29

Firma Warbud, jako generalny wykonawca, przystąpiła do prac nad ścianami szczelinowymi budynku wysokościowego Mennica Legacy Tower w Warszawie. Głębokość tych ścian sięgnie 36 metrów poniżej poziomu terenu. Inwestorem jest spółka Golub GetHouse.

Na działce przy ulicy Pereca 21 do tej pory wykonane zostały m.in. wstępne wykopy, niwelacje terenu wraz z przygotowaniem platformy roboczej. Wykonawca wykonał także murki prowadzące, wytaczające przyszły przebieg ścian szczelinowych. Docelowo ich konstrukcja ma pełnić funkcję fundamentów i zewnętrznych ścian podziemia.

Wieżowiec Miennica Legacy Tower będzie miał cztery poziomy znajdujące się pod ziemią, które w głównej mierze zostaną zagospodarowane pod parking samochodowy na ponad 600 stanowisk, myjnię oraz punkty do ładowania samochodów elektrycznych. Deweloper nie zapomniał również o miłośnikach dwóch kółek, na których będzie czekało miejsce na 300 rowerów wraz z stanowiskami serwisowymi i szatniami z prysznicami.

Mennica Legacy Tower będzie nowoczesnym kompleksem biurowym oferującym łącznie 65 600 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Inwestycja składa się z 140-metrowej wieży oraz sąsiadujących z nią 40-metrowych budynków. Warszawski kompleks mieści się w kwartale ulic: Prosta-Żelazna-Pereca-Waliców

Projekt architektoniczny inwestycji Mennica Legacy Tower powstał w pracowni Goettsch Partners z Chicago i biurze Epstein z Warszawy. Generalnym wykonawcą jest firma Warbud.

Całość inwestycji powstaje zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie przynajmniej "Excellent".

W pierwszej kolejności oddany zostanie do użytku niższy, zachodni biurowiec, który będzie miał swoją premierę w IV kwartale 2018 roku. 140-metrowy wieżowiec będzie gotowy w III kwartale 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.