Gotowy 140-metrowy wieżowiec na Woli. Główny najemca zajmie ponad 45 000 mkw.

2020.11.12

Wspólna inwestycja Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A. uzyskała już prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Do wieżowca Mennica Legacy Tower może się już wprowadzić główny najemca - mBank.

Wieżowiec Mennica Legacy Tower powstał na działce przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli i charakteryzuje się elegancką i ponadczasową architekturą. Jest to wspólna inwestycja Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A.

Warszawski wieżowiec, który ma wysokość 140 metrów może się pochwalić całkowicie przeszklonym lobby mierzącym 12 metrów, w którym znalazła się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Zastosowane zostały tutaj naturalne materiały najwyższej jakości. Lobby wieżowca wyłożone zostało włoskim marmurem Rossa Verona Dark, a posadzki indyjskim granitem Shivakashi.

Wieżowiec Mennica Legacy Tower obsługiwany jest przez 16 szybkobieżnych wind. Inwestycja jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie na rynku nieruchomości komercyjnych. Na etapie projektowym biurowiec otrzymał najwyższą notę certyfikacji ekologicznej BREEAM – Outstanding.

Głównym najemcą 140-metrowej wieży jest mBank, który w najbliższych dniach wprowadzi się do swojej nowej siedziby. Bank wynajął 45 600 mkw. powierzchni. W wieży oprócz centrali mBanku, znajdą się również biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A. W styczniu 2021 roku otwarty zostanie koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit

Mennica Legacy Tower to także ogólnodostępna przestrzeń miejska z pasażem. W ramach realizacji inwestycji przygotowano także zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

Warszawski kompleks na Woli to łącznie 65 963 mkw., w 140-metrowej wieży oraz 43-metrowym Budynku Zachodnim, którego budowa zakończyła się już w listopadzie 2019 roku. Wyłącznym najemcą mniejszego obiektu jest światowy lider powierzchni coworkingowej firma WeWork.

Projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower powstał na deskach renomowanego biura Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Warbud.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Puku
  Gość
  2020-11-13 22:39:39
  Trochę nie pasuje do okolicy....

 • Nfbny
  Gość
  2020-11-14 00:31:01
  Pasuje jak ulał

 • Zebra
  Gość
  2020-11-14 09:03:00
  Wy tak serio z tą architektórą ? Żebyście się później nie musieli wstydzić ,najbrzydsza stolica świata .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.