Jesienią otwarcie 140-metrowego wieżowca Mennica Legacy Tower


2020.04.24
Autor: Urbanity.pl
Dobiega końca realizowany przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli, kompleks biurowy Mennica Legacy Tower. Gotowy jest już Budynek Zachodni, a jesienią br., oddana zostanie główna wieża inwestycji.

Mennica Legacy Tower to inwestycja o charakterze biurowo-usługowym przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na Woli, realizowana przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. Łączna powierzchnia inwestycji wynosi 65 630 mkw.

Warszawski kompleks składa się z 43-metrowego Budynku Zachodniego, który został oddany do użytku w listopadzie 2019 roku oraz 140-metrowej wieży, która będzie gotowa jesienią 2020 roku. W gotowym już budynku znajduje się największa „elastyczna powierzchnia” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej firmy WeWork. Jest to wyłączny najemca obiektu.

Na budowie 140-metrowej wieży Mennica Legacy Tower trwają już prace wykończeniowe (fit-out) na powierzchni biurowej głównego najemcy budynku – mBank. Główna siedziba banku będzie miała 45 600 mkw. powierzchni.

Na terenie obiektu trwają także prace wykończeniowe w całkowicie przeszklonym 12-metrowym lobby głównym, w którym znajdzie się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją. Równolegle trwają prace nad zagospodarowaniem pasażu miejskiego przed i pomiędzy budynkami kompleksu. W otoczeniu kompleksu prowadzone są także prace związane z przygotowaniem nowego fragmentu ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca), który zostanie oddany do użytkowania wraz z całą inwestycją na jesieni bieżącego roku.

W wieżowcu Mennica Legacy Tower mieściły się będą także biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A. Przestrzeń handlowo-usługowa zostanie zagospodarowana m.in. przez koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit.

Projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower przygotowała pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.