Budynek Zachodni Mennica Legacy Tower gotowy

2019.11.22

Dobiegła końca budowa pierwszej części warszawskiego kompleksu Mennica Legacy Tower, którego inwestorem jest Golub GetHouse i Mennica Polska.

Gotowy do użytku jest już Budynek Zachodni kompleksu Mennica Legacy Tower, w którym wyłącznym najemcą będzie operator przestrzeni coworkingowych – WeWork. Będzie to największa „elastyczna powierzchnia” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek, po trzech latach od rozpoczęcia budowy, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Wraz z ukończeniem I etapu inwestycji, zakończyły się również prace na budowie garażu podziemnego.

Mennica Legacy Tower to inwestycja biurowa realizowana przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A., która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na Woli. Kompleks składa się ze 140-metrowej wieży i sąsiadującego, 43-metrowego Budynku Zachodniego. Łączna powierzchnia warszawskiej inwestycji to 65 630 m kw.

Teraz wykonawca kompleksu przystąpił do prac wykończeniowych w 140-metrowej wieży, której głównym najemcą będzie mBank ze swoją główną siedzibą o powierzchni 45 600 m kw. W wieżowcu trwają również prace wykończeniowe w 12-metrowym lobby głównym oraz prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem pasażu miejskiego przed i pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower.

Wśród pozostałych najemców wieży będą biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A. Całość zostanie uzupełniona przez przestrzeń handlowo-usługową, gdzie otwarta zostanie m.in. taka restauracja jak Meet & Eat czy klub fitness Zdrofit. Poziom komercjalizacji całej inwestycji wynosi 100 proc. Kompleks realizowany jest zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower przygotowała renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Oddanie przestrzeni biurowej w głównej wieży kompleksu zaplanowano na jesień 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.