Największa transakcja w historii polskiego sektora biurowego


2019.07.19
Autor: Urbanity.pl
Nowa warszawska siedziba mBanku będzie mieściła się w powstającym wieżowcu Mennica Legacy Tower, projektu biurowego realizowanego przez Golub GetHouse i Mennica Polska S.A.

Nowa warszawska siedziba, centrum konferencyjne oraz przestrzeń usługowa na parterze Budynku Zachodniego kompleksu Mennica Legacy Tower, gdzie mBank otworzy swój flagowy oddział dla klientów - tak w skrócie wygląda podpisanie umowy najmu pomiędzy Golub GetHouse i Mennica Polska S.A, a mBankiem. Nowa centrala najemcy mieściła się będzie na powierzchni 45 600 mkw.

Podpisanie umowy sprawia, że jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów biurowych, został w pełni skomercjalizowany na kilka miesięcy przed zakończeniem prac budowlanych. W procesie negocjacji umowy Golub GetHouse wspierany był przez kancelarię prawną Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. oraz firmę doradczą Colliers International, zaś mBankowi doradzała kancelaria prawna KM Partners Komorowska Michaliszyn Kancelaria Radców Prawnych i Doradców Podatkowych sp.p. oraz firma doradcza Cresa.

Mennica Legacy Tower to kompleks składający się z 140-metrowej wieży oraz 43-metrowego Budynku Zachodniego. Łącznie na działce przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie powstaje inwestycja o powierzchni 65 630 mkw. Projekt realizowany jest zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Wśród najemców Mennica Legacy Tower znajdą się m.in. biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A., a także lider przestrzeni coworkingowych – WeWork, który zajmie cały Budynek Zachodni. Część handlowo-usługową zajmie m.in. koncept restauracyjny MEET & EAT oraz klub fitness Zdrofit.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Komentarze


  • Konus
    Gość
    2019-07-19 15:30:07
    Wolno wam idzie dodawanie! Nowawarszawa.pl przedwczoraj zrobila o tym posta

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.