OKAM prezentuje kompleks Bohema w Warszawie

2017.09.28

Rusza realizacja wyjątkowego projektu przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie, w ramach którego powstanie przestrzeń, która połączy funkcje mieszkaniową, handlowo-usługową, biurową oraz kulturalną i społeczną. Bohema ma być otwarta na miasto i tętnić życiem przez całą dobę.

Unikatowy projekt Bohema przy ulicy Szwedzkiej to rewitalizacja zabudowania XIX-wiecznej fabryki oraz dobudowa nowych budynków mieszkalnych i biurowo-usługowych. Całość uzupełni przestrzeń na aktywność kulturalną i społeczną.

Pierwszy etap warszawskiej inwestycji zakłada budowę budynków, w których znajdą się 303 mieszkania - dwa 7-kondygnacyjne oraz jeden 4-piętrowy. Ta faza projektu zaoferuje mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 27 do 135 metrów kwadratowych.

Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. W częściach wspólnych Bohemy inwestor wykorzysta cegły rozbiórkowe, pochodzące z istniejących elementów zagospodarowania.

Prace ruszą na przełomie roku 2017 i 2018, a ich zakończenie zaplanowano na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

Bohema zaoferuje również ponad 14 500 mkw. powierzchni komercyjnej. Centralnym punktem kompleksu będzie plac z kominem. To w tym miejscu odbywały się będą wydarzenia społeczne, kulturalne i artystyczne, a na jego ogólnodostępnej przestrzeni będą odbywać się koncerty, spektakle, kino, eventy itd.

Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci, a część komercyjna znajdująca się wokół komina, obejmująca budynki Warzelni, Kotłowni i Glicerynowni pracownia SUD Architects.

Rewitalizowane budynki Bohemy zachowają swoje historyczne nazwy. W Warzelni, Glicerynowni i Kotłowni, położonych najbliżej części mieszkaniowej oraz
w bezpośrednim sąsiedztwie komina miejsce znajdą usługi, restauracje, kawiarnie, browar, galerie, etc. Swoje miejsce znajdą tu również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Remont tych budynków zostanie zrealizowany z końcem 2019 roku.

Sprzedażą części mieszkaniowej zajmuje się dział sprzedaży firmy OKAM.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Bohema - Strefa Praga, Okam Capital

Komentarze


  • wawa
    Gość
    2017-09-28 19:38:15
    Kto projektował te nowe budynki? Architekt nie zauważył obok czego chce postawić budynki i nie widział jak buduje Okam? Stara część jest ekstra, ale nowa sama w sobie jest brzydka i nijak nie nawiązuje do pozostałej części. Oby jednak zmienili projekt tych nowych budynków.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.