Oficjalny start realizacji projektu Bohema - Strefa Praga

2018.06.15

Pełna parą ruszyły prace budowlane w części mieszkaniowej pierwszego etapu inwestycji Bohema - Strefa Praga. 14 czerwca odbyła się uroczystość wbicia symbolicznej pierwszej łopaty. Inwestorem jest firma Okam Capital.

Bohema - Strefa Praga ma być zarówno miejscem do zamieszkania, jak i do pracy. Inwestycja stworzy również przestrzeń pod wydarzenia kulturalne czy społeczne. Obecnie trwają prace budowlane w części mieszkaniowej pierwszego etapu przy ulicy Szwedzkiej 20.

Pierwsza część kompleksu to 303 mieszkania zlokalizowane w trzech budynkach, które gotowe będą na początku 2020 roku. W drugiej połowie tego roku rozpocznie się rewitalizacja starych pofabrycznych obiektów, które również tworzyły będą pierwszy etap Bohemy.

14 czerwca 2018 o godzinie 18:00 odbyła się uroczystość symbolicznego wkopania pierwszej łopaty. W tym dniu na terenie budowy odbyła się również premiera albumu i wystawy historycznej. Album przedstawia dzieje tego miejsca i bezpośredniej okolicy. Natomiast wystawa pt.: Bohema - Strefa Praga pokazuje historię na około 40 unikalnych archiwalnych fotografiach uzupełnionych zdjęciami i wizualizacjami obiektów po dawnych fabrykach.

Dostępny jest już pierwszy lokal usługowy w zaadaptowanym budynku historycznym dawnej Glicerynowni. Obecnie mieści się tam biuro OKAM. Cała inwestycja Bohema - Strefa Praga będzie gotowa do 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.