Nie zmieni się charakter i dalsza realizacja inwestycji na terenie po byłej fabryce kosmetyków


2021.10.25
Autor: Urbanity.pl
Okam Capital pomimo sprzedaży etapów w inwestycji Bohema - Strefa Praga w Warszawie, nie zmienia charakteru tego unikatowego projektu i kontynuuje realizację kompleksu.

20 października br., podpisana została umowa sprzedaży etapów D, E i F inwestycji Bohema - Strefa Praga. Zakupu od Okam Capital dokonała spółka AFI Europe.

Pomimo dokonania zakupu przez AFI Europe części realizowanego w Warszawie projektu wielofunkcyjnego, etapy D, E i F będą nadal realizowane przez Okam i współpracujących z nią podwykonawców. Sprzedaż części kompleksu nie wpłynie na kształt i charakter inwestycji.

Wszystko to, co sobie założyliśmy, rozpoczynając nową historię tego ważnego do życia miejsca na warszawskiej Pradze zostanie utrzymane. BOHEMA – Strefa Praga będzie przez nas dalej prowadzona i sfinalizowana, przy zachowaniu zakładanego charakteru całego kompleksu i przeznaczania poszczególnych budynków, w tym uwzględniając rewitalizację historycznych budynków. Miejsce, którego wizję po konsultacjach z lokalnymi władzami czy konserwatorem zabytków najpierw przelaliśmy “na papier”, zgodnie z założeniami będzie mieć swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat i atmosferę, łączącą nowoczesność z historią. Na BOHEMIE po prostu warto będzie mieszkać, pracować i spędzać wolny czas ze znajomymi czy z rodziną – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

BOHEMA – Strefa Praga to unikatowa przestrzeń mieszkalna, handlowa, biurowa oraz rozrywkowo-kulturowa, która łączy w sobie przeszłość i historyczne dziedzictwo z teraźniejszością i postępem. Centralnym punktem kompleksu będzie komin, który zrealizowany zostanie zgodnie z założeniami projektowymi. W tej części Bohemy zaplanowano restauracje i bary, część kulturową oraz przestrzeń dla rodzin z dziećmi.

Finalizacja transakcji nie wpłynie także na rewitalizację wszystkich 13 obiektów po byłej fabryce kosmetyków, a Okam, w imieniu AFI Europe, będzie wciąż działał jako deweloper, realizując i nadzorując całość inwestycji.

Dotychczas w ramach inwestycji Bohema - Strefa Praga oddany został do użytku etap A, w którym sprzedano ponad 300 mieszkań i lokali komercyjnych. Z kolei w etapie C, który swój finał będzie miał w IV kwartale 2022 roku, powstają 264 mieszkania, z których 95 proc. została sprzedana. W trakcie realizacji jest również etap B, czyli tzw. Warzelnia.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.