Na przełomie roku ruszy budowa wieżowca Mennica Legacy Tower

2015.07.02

Firma Golub GetHouse oraz Mennica Polska dysponują prawomocnym pozwoleniem na budowę dla nowej inwestycji biurowej w Warszawie, jednak jak dowiedział się portal Propertynews.pl, inwestorzy ubiegają się o zamienne pozwolenie na budowę.

Podjęcie decyzji przez inwestorów o zamienne pozwolenie na budowę, wynika z faktu, że zaszły nieznaczne zmiany w projekcie architektonicznym kompleksu Mennica Legacy Tower. Nie oznacza to jednak, że zmianie ulegnie harmonogram inwestycji. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć zgodnie z obowiązującym już pozwoleniem, a zmiany w projekcie będą dokonywane już w trakcie budowy części podziemnej biurowca.

Równolegle trwa wybór generalnego wykonawcy inwestycji, która rozpocząć się ma na przełomie obecnego i przyszłego roku. Inwestorzy prowadzą już także pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami wieżowca.

Warszawska inwestycja Mennica Legacy Tower, która powstanie na działce przy ulicy Pereca i Żelaznej na Woli, będzie składała się ze 130-metrowego wieżowca oraz mniejszego 36-metrowego budynku. Łączna powierzchnia biurowa inwestycji wyniesie prawie 65 tys. mkw., z czego 33-kondygnacyjna wieża będzie miała 49,6 tys. mkw., a 10-kondygnacyjny budynek dostarczy na warszawski rynek dodatkowe 14,2 tys. mkw.

Pod kompleksem znajdzie się parking samochodowy na ponad 600 stanowisk. Dodatkowo w dolnych częściach inwestycji mieścić się będą lokale handlowo-usługowe o powierzchni 4500 mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada chicagowska pracownia architektoniczna Goettsch Partners. Inwestorami kompleksu jest firma Golub GetHouse oraz Mennica Polska.

Źródło: Propertynews.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.