Luksusowe apartamenty w przebudowanych kamienicach przy Foksal

2017.04.07

Trwa rewitalizacja kamienic przy Foksal 13 i 15 w Warszawie, która po zakończeniu prac budowlanych stanie się jednym z najbardziej luksusowych apartamentowców w stolicy. Inwestorem przedsięwzięcia jest Ghelamco Poland.

Konserwatorska przebudowa kamienic przy Foksal 13 i 15, które powstały w latach 1895-1898, ma przywrócić obiektom dawny neobarokowy styl. Kamienice wybudowane według projektu Artura Ottona Spitzbartha zostały poddane gruntownemu remontowi. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku.

Łącznie w ramach inwestycji powstanie 55 apartamentów o metrażach od 40 do nawet 260 metrów kwadratowych. W parterach kamienic mieściły się będą cztery lokale usługowe, prawdopodobnie galerie sztuki. Pod obiektami zaplanowano 2-kondygnacyjny parking samochodowy na ponad 60 miejsc.

Za projekt modernizacji kamienic przy Foksal 13 i 15 odpowiadają trzy pracownie - biuro Anny Rostkowskiej odpowiada za przywrócenie wszystkich zabytkowych elementów, projektem wnętrz zajmuje się biuro Erica Kustera, natomiast za połączenie nowe i starego stylu - Sud Architectes.

W pogłębionych piwnicach mieściła się będzie strefa relaksu z sauną, jacuzzi i salą fitness. Ghelamco na tym etapie inwestycji nie podaje dokładnych cen za mkw. mieszkania.

Kamienice zostaną oddane do użytku w sierpniu 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.