Inwestycja Vibe pnie się w górę. 45-metrowy biurowiec będzie gotowy w 2024 roku


2023.03.23
Autor: Piotr Maślak
Gotowa jest już podziemna konstrukcja biurowca będącego pierwszym etapem inwestycji Vibe w centrum Warszawy, przy ulicy Towarowej 7 w dzielnicy Wola. Inwestorem jest firma Ghelamco, która w II etapie kompleksu postawi niespełna 100-metrowy wieżowiec.

Na działce u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej w biznesowej części stolicy trwa budowa kompleksu biurowego Vibe, którego nazwa jest odwołaniem do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Projekt, jako pierwszy w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość, skomponowaną przez uznanego kompozytora Wojciecha Urbańskiego.

Jako lider branży patrzymy na nieruchomości w szerszej perspektywie, nieustannie poszukując innowacji. Stworzyliśmy projekt wyjątkowy, bo pierwszy z własnym muzycznym DNA. Otoczenie, w którym pracujemy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana przez uznanego kompozytora linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE dostroi się do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku, będąc jego idealnym dopełnieniem. Całość - identyfikacja dźwiękowa i wizualna inwestycji - stanowić będzie unikalną przestrzeń dla najemców, której do tej pory na rynku jeszcze nie było
powiedział: Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

Budowa pierwszego etapu kompleksu Vibe rozpoczęła się w październiku 2022 roku. Po 5 miesiącach od rozpoczęcia prac, ukończona została podziemna konstrukcja budynku i biurowiec pnie się w górę. Wykonawca wbudował w ścianę szczelinową oraz konstrukcję około 450 ton stali i blisko 5000 m3 betonu, z czego 75% stanowi beton niskoemisyjny. Wykorzystanier tego typu materiału pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla i ograniczyć tym samym ślad węglowy.

I etap inwestycji na Woli zakłada budowę 45-metrowego biurowca o najwyższym standardzie technicznym klasy A, który oferuje 15 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Oddanie do użytku zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

Docelowo kompleks zasilany będzie w 100% czystą energią, pochodzącą z własnych farm fotowoltaicznych dewelopera. Ponadto biurowiec będzie też wykorzystywał zaawansowany Building Energy Management System, który pozwoli na znaczącą redukcję zużycia energii. Całość potwierdzona zostanie certyfikatami w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building.

Kompleks składał się będzie także z 95-metrowego wieżowca o powierzchni 38 000 mkw., który powstanie w II etapie.

Dopełnieniem inwestycji będzie ogólnodostępny skwer miejski z pasażem między budynkami i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym. Atrakcją będzie taras widokowy na dachu. Miłośnicy jednośladów będą mogli korzystać z rozbudowanej infrastruktury rowerowej, w tym miejsc parkingowych, szafek z prysznicami czy ładowarek do rowerów i hulajnóg elektrycznych wraz ze stacjami naprawczymi.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni PIG Architekci.

Obecnie Ghelamco buduje w Warszawie inny wieżowiec - The Bridge, który powstaje przy Grzybowskiej na Woli. Ponad 170-metrowy biurowiec ma być gotowy pod koniec 2024 roku.

Komentarze


 • Glosn8k
  Gość
  2023-03-25 16:57:11
  kolejna żenacka niespełna 100 metrów budowa zamiast 150 lub 200 metròw. czy brakuje tym ludziom betonu do budowy bo te karły nie robią wrażenia w stolicy

 • krytyczny
  Gość
  2023-03-27 10:15:43
  A co ten stary szary zdechlak w środku tej kiczowatej nowoczesności będzie przedstawiał ?

 • Azzip
  Gość
  2023-03-27 10:34:54
  @Glosn8k -To wykładaj pieniądze i dawaj buduj wieżowce i po 400 metrów.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.