HB Reavis przygotowuje się do nowych inwestycji

2014.04.11

Firma HB Reavis przygotowuje się do budowy II etapu kompleksu biurowego, który powstaje przy ulicy Inflanckiej w Warszawie. Drugą fazę Gdański Business Center przygotowuje pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Budowa tego etapu rozpocznie się latem br. To nie jedyne inwestycje, które ma w planach ten deweloper.

Kompleks Gdański Business Center zlokalizowany jest u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej. I etap inwestycji, który jest już na ukończeniu, zostanie oddany do użytkowania w lipcu bieżącego roku. Ten etap składa się z dwóch budynków - A - szesnastopiętrowy oraz B - ośmiopiętrowy. Oba obiekty zostały zaprojektowane przez firmę E&L Architects.

HB Reavis obecnie realizuje projekt Postępu 14 na Mokotowie. Deweloper planuje także wybudowanie inwestycji Warszawa Zachodnia (spółka złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę i ma nadzieję, że rozpocznie budowę w trzecim kwartale 2014 roku) oraz najnowsza inwestycja firmy, która znajdzie się na ulicy Chmielnej oraz al. Jana Pawła II. Realizacja tego projektu będzie przebiegała etapowo.

Wydane warunki zabudowy pozwalają na wzniesienie wieżowca o wysokości do 140 metrów, a naszą ambicją jest realizacja wysokościowca powyżej 200 metrów


- zapewnia Stanislav Frnka, szef HB Reavis odpowiedzialny z polski rynek.

Deweloper w sprawie tej inwestycji rozmawia z architektami z całego świata, m.in. z pracownią Foster & Partners.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.