Eiffage zrealizuje kolejne budynki Browarów Warszawskich

2018.08.01

Firma Eiffage Polska Budownictwo (EPB) podpisała umowę na realizację kolejnych dwóch etapów inwestycji wielofunkcyjnej Browary Warszawskie na Woli. Inwestorem jest spółka Echo Investment.

Eiffage Polska Budownictwo zostało generalnym wykonawcą zespołu 5 połączonych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych z częścią usługową, które stanowią etap D i F Browarów Warszawskich.

W ramach podpisanego kontraktu powstanie łącznie 451 mieszkań z lokalami usługowymi znajdującymi się w części parterowej, które mieściły się będą w budynkach o zróżnicowanej wysokości od 6 do 18 kondygnacji naziemnych. Najwyższy, 18-piętrowy obiekt będzie się wznosił na wysokość ponad 62 metrów. Wszystkie budynki połączy wspólny dwupoziomowy garaż samochodowy, znajdującym się w podziemiu (częściowo pod dziedzińcem), z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów.

Miejsca postojowe dla rowerów przewidziane są także w zadaszonych przejściach bramnych, pod czterema łącznikami. Łączna powierzchnia budynków, które powstaną w tych dwóch etapach to około 30 000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 19 000 mkw.

Elewację nowych obiektów tworzyć będzie połączenie ekranów z jasnoszarej murowanej cegły, mocowanych bezpośrednio do betonowego gzymsu. Od strony technicznej, jej wykonanie również będzie nietypowe – samo murowanie zajmie ponad rok, ponad dwa razy dłużej niż przy zastosowaniu najpopularniejszych obecnie technologii.

Browary Warszawskie to flagowa inwestycja Echo Investment, powstająca między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną na Woli. W ramach projektu powstaje otwarty dla wszystkich miejski kwartał, który tworzyć będą budynki mieszkalne, biurowe oraz place publiczne z miejscem do odpoczynku i rekreacji.

W październiku 2017 roku EPB rozpoczęła realizację etapu B i C kompleksu Browary Warszawskie, po przeciwnej stronie ulicy Krochmalnej. Zakończenie prac konstrukcyjnych związanych z tymi budynkami planowane jest na 2019 r., a zakończenie realizacji nastąpi w 2020 r. Za projekt architektoniczny odpowiada JEMS Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Browary Warszawskie, Apartamenty przy Bramie, Echo Investment, Eiffage Polska Budownictwo

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.