Eiffage zrealizuje kolejne budynki Browarów Warszawskich


2018.08.01
Autor: Urbanity.pl
Firma Eiffage Polska Budownictwo (EPB) podpisała umowę na realizację kolejnych dwóch etapów inwestycji wielofunkcyjnej Browary Warszawskie na Woli. Inwestorem jest spółka Echo Investment.

Eiffage Polska Budownictwo zostało generalnym wykonawcą zespołu 5 połączonych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych z częścią usługową, które stanowią etap D i F Browarów Warszawskich.

W ramach podpisanego kontraktu powstanie łącznie 451 mieszkań z lokalami usługowymi znajdującymi się w części parterowej, które mieściły się będą w budynkach o zróżnicowanej wysokości od 6 do 18 kondygnacji naziemnych. Najwyższy, 18-piętrowy obiekt będzie się wznosił na wysokość ponad 62 metrów. Wszystkie budynki połączy wspólny dwupoziomowy garaż samochodowy, znajdującym się w podziemiu (częściowo pod dziedzińcem), z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów.

Miejsca postojowe dla rowerów przewidziane są także w zadaszonych przejściach bramnych, pod czterema łącznikami. Łączna powierzchnia budynków, które powstaną w tych dwóch etapach to około 30 000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 19 000 mkw.

Elewację nowych obiektów tworzyć będzie połączenie ekranów z jasnoszarej murowanej cegły, mocowanych bezpośrednio do betonowego gzymsu. Od strony technicznej, jej wykonanie również będzie nietypowe – samo murowanie zajmie ponad rok, ponad dwa razy dłużej niż przy zastosowaniu najpopularniejszych obecnie technologii.

Browary Warszawskie to flagowa inwestycja Echo Investment, powstająca między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną na Woli. W ramach projektu powstaje otwarty dla wszystkich miejski kwartał, który tworzyć będą budynki mieszkalne, biurowe oraz place publiczne z miejscem do odpoczynku i rekreacji.

W październiku 2017 roku EPB rozpoczęła realizację etapu B i C kompleksu Browary Warszawskie, po przeciwnej stronie ulicy Krochmalnej. Zakończenie prac konstrukcyjnych związanych z tymi budynkami planowane jest na 2019 r., a zakończenie realizacji nastąpi w 2020 r. Za projekt architektoniczny odpowiada JEMS Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.