Browary Warszawskie - znamy szczegóły projektu [WIZUALIZACJE]

2016.10.19

Poznaliśmy koncepcję zagospodarowania działki po byłych Browarach Warszawskich w kwadracie ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna na Woli. Inwestorem projektu szacowanego na około 1 mld zł., jest spółka Echo Investment.

Browary Warszawskie będą wielofunkcyjnym kompleksem o łącznej powierzchni aż 100 000 metrów kwadratowych. W ramach projektu zaplanowano wybudowanie 1000 mieszkań oraz 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Dodatkowo zrewitalizowane zostaną zabytkowe obiekty znajdujące się na terenie browarów.

W pierwszej kolejności deweloper rozpoczął budowę nowego budynku mieszkalnego od strony narożnika ulic Wroniej i Chłodnej. W przedsprzedaży swoich nabywców znalazło około 60 proc. lokali. Trwa także remont kamienicy od strony ulicy Grzybowskiej, która po zakończeniu inwestycji funkcjonowała będzie jako przedszkole.W przyszłym roku Echo rozpocznie realizację części biurowej z pomieszczeniami handlowo-usługowymi.

Projekt koncepcji zagospodarowania terenów po byłych browarach warszawskich opracowała pracownia JEMS Architekci. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 1 mld zł. Oddanie do użytku kompleksu zaplanowano w 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.