Ghelamco rozpoczęło kolejną inwestycję w Warszawie

2016.01.11

Ruszyły prace remontowo-modernizacyjne w dwóch zabytkowych warszawskich kamienicach, które znajdują się przy ulicy Foksal 13/15. Obiekt pochodzą z końca XIX wieku, a ich inwestorem jest firma Ghelamco Poland.

Inwestycja mieszkaniowa przy Foksal 13/15 to dwie zabytkowe kamienice, zaprojektowane i wzniesione przez Artura Spitzbartha w latach 1895 (kamienica nr 15) i 1898 (kamienica nr 13). W ramach projektu odtworzony zostanie pierwotny wygląd obu fasad sprzed 1900 roku. Elementy wykończenia, jak sztukaterie, supraporty, czy malowidła ścienne i sufitowe poddane zostaną szczegółowej renowacji. Inwestor zaplanował również odtworzenie panoramicznej windy zewnętrznej, która nie przetrwała do czasów dzisiejszych.

Na przyszłych mieszkańców kamienic przy Foksal 13/15 czekał będzie również podziemny parking, całodobowa ochrona oraz usługa concierege. Powstanie także strefa welness i SPA, która dostępna będzie wyłącznie dla mieszkańców inwestycji.

Ghelamco Poland otrzymało prawomocne pozwolenie na realizację tego projektu w 2015 roku.Po pracach przygotowawczych, właśnie rozpoczął się kolejny etap prac, związany z zabezpieczeniem poszczególnych elementów zabytkowych w obu budynkach.

Nad procesem rewitalizacji czuwa zespół ekspertów, w tym m.in. architekt Anna Rostkowska z pracowni architektoniczno-konserwatorskiej Proart. Projekt został również uzgodniony z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.