Znamy wyniki przetargu na budowę kładki nad Wisłą. Złożone oferty przekraczają budżet


2023.05.08
Autor: Piotr Maślak
Wszystkie złożone propozycje w przetargu na budowę nowej kładki nad Wisłą w Krakowie przekraczają założony budżet. Miasto, oprócz analizy ofert, będzie musiało poszukać dodatkowych środków na to zadanie. Decyzję poznamy w ciągu kilku tygodni.

Nowa kładka nad Wisłą Kazimierz – Ludwinów, połączy Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem. Przeprawa będzie miała około 130 metrów długości i prawie 14 szerokości. W najwyższym punkcie osiągnie prawie 16 m. Pięć firm złożyło oferty w przetargu na realizację tego projektu. Teraz propozycje zostaną poddane analizie pod względem formalno-prawnym.

Planowany most będzie składał się z trzech połączonych ze sobą elementów konstrukcyjnych, które zostaną stworzone przez dwa łuki wykonane z wytrzymałej stali o zmiennej sztywności, zamocowane w solidnych żelbetowych podporach (przyczółkach). Pośrodku znajdzie się także specjalny pomost widokowy, który z pewnością będzie cieszył oko każdego przechodnia.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od poznania wykonawcy kładki dla pieszych i rowerzystów w Krakowie. W przetargu, który ogłoszony został przez krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich wzięło udział 5 podmiotów. Wszystkie złożone propozycje przekraczają zakładany budżet - najniższa o około 18,7 mln zł. Miasto będzie musiało poszukać dodatkowych środków na to zadanie, które uzyskało rządowe dofinansowanie w wysokości 65 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Kładka pieszo-rowerowa połączy Bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z Bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej. Nowy wykonawca inwestycji będzie miał około 26 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy. Za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektów Lewicki Łatak.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.