Spichlerz Bliźniaczy z 1543 roku w Kazimierzu Dolnym po remoncie

2016.08.25

Zakończył się trwający sześć lat remont i odbudowa Spichlerza Bliźniaczego w Kazimierzu Dolnym, który znajduje się na działce o powierzchni 547 mkw., przy ulicy Puławskiej 68. Inwestorem projektu jest firma Sawa Apartaments.

Jeden z najstarszych spichlerzy w Polsce, gdzie pierwsze wzmianki o obiekcie datują się z roku 1543, po rewitalizacji jest obecnie budynkiem mieszkalno-usługowym o kubaturze 4395 mkw. Wszelkie prace remontowe prowadzone były we współpracy z lubelskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Za projekt rewitalizacji odpowiada biuro Projekt PBPA.

W ramach przeprowadzonej rewitalizacji lekkiej korekcie uległ obrys budynku. Odtworzone zostały dwie brakujące szkarpy w elewacji wschodniej. Aby przywrócić historyczny charakter Spichlerza Bliźniaczego do wykończenia fasady zastosowane zostały tynki szlachetne o jednolitej gramaturze i zróżnicowanej fakturze w ciepłych kolorach między bielą a beżem. Wykonawca remontu wykonał również całkowicie nowych dach.Po rewitalizacji ze starej struktury spichlerza zostały jedynie mury zewnętrzne. Dzięki podpiwniczeniu obiektu, na poziomie -1 znajduje się sala konferencyjna o powierzchni 139,24 mkw., oraz restauracja wraz z zapleczem technicznym budynku.

Spichlerz Bliźniaczy to osiem luksusowych apartamentów o powierzchniach od 49,92 do 77,62 mkw., które znajdują się na parterze oraz pierwszym piętrze budynku. Poziom 0 został zagospodarowany również pod powierzchnię użytkową wynoszącą 62,76 mkw. Cały spichlerz, łącznie z poziomem -1 został skomunikowany windą.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Spichlerz Bliźniaczy, Sawa Apartments, Projekt Polsko - Belgijska Pracownia Architektury

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.