Ghelamco zaprezentowało wieżowiec Warsaw Unit przy rondzie Daszyńskiego

2018.11.22

Ghelamco Poland zaprezentowało najnowsze informacje o swoim warszawskim projekcie biurowym Warsaw Unit, który powstanie przy ulicy Pańskiej na warszawskiej Woli.

Warsaw Unit, którego pierwotna nazwa brzmiała Spinnaker Office Tower, powstaje na działce u zbiegu ulic Towarowej i Prostej na warszawskiej Woli. Inwestycja zaoferuje 57 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45. pietrach. Typowa kondygnacja będzie miała około 1 500 mkw. powierzchni. Wieżowiec będzie miał 180 metrów wysokości, jednak licząc wraz z urządzeniami technicznymi osiągnie nawet 202 m.Przyszli użytkownicy biurowca będą mogli korzystać m.in. z 14 wind, a także pełnej infrastruktury dla rowerzystów - parking rowerowy, szatnie i natryski. Biurowiec dysponował będzie także parkingiem samochodowym na ponad 450 stanowisk. W przyziemiu Warsaw Unit zaplanowano przestrzeń handlowo-usługową o łącznej powierzchni 300 mkw. Znaleźć się mają tutaj punkty usługowe i gastronomiczne dostępne z poziomu ulicy.

Jednym z najciekawszych elementów architektury Warsaw UNIT będzie zastosowanie w części obiektu elewacji typu Dragon Skin, czyli fasady kinetycznej, złożonej z kilku tysięcy ruchomych płytek. – Będzie ona reagować w widoczny sposób na każdy, nawet najdelikatniejszy, powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury – tłumaczy Adam Wagner, prezes Projekt Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury i autor projektu Warsaw UNIT. To rozwiązanie zostanie zastosowane w Polsce po raz pierwszy.

Pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Pańskiej 112 ruszyły już w kwietniu 2017 roku, dzięki którym obecnie podziemna część obiektu jest już wybudowana i będzie można teraz podziwiać wznoszącą się budowlę z poziomu ulicy.

Wieżowiec Warsaw Unit ma być gotowy w 2021 roku. Inwestorem jest firma Ghelamco Poland, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury. Biurowiec certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Budżet inwestycji wynosi blisko 200 mln euro.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Warsaw Unit, Ghelamco Poland, Projekt Polsko - Belgijska Pracownia Architektury

Komentarze


 • Iga
  Gość
  2018-11-22 13:50:37
  Projekt fajny. Będą budować jeszcze więcej https://walterherz.com/pl/a/niezwykly-potencjal-polskiego-rynku-biurowego

 • Monciasz
  Gość
  2019-01-29 16:38:42
  Czy to szare nie przypomina wam jakby budynek miał zaraz się sypnąć? Coś w stylu naprawy elewacji? Mi to się kojarzy z zakryciem rusztowania....

 • Tadeusz
  Użytkownik
  2019-02-01 20:39:48

  Rośnie jak na drożdżach!

  https://www.youtube.com/watch?v=XBThLlKHoto

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.