Stadion miejski w Łodzi: Decyzja już zapadła


2011.11.03
Autor: Gazeta Wyborcza
Jak dowiedziała się "Gazeta" i portal lodz.sport.pl, decyzja o wyborze wykonawcy stadionu miejskiego już zapadła. Wybór padł na konsorcjum Mostostal Zabrze/Budus, które złożyło najtańszą ofertę

28 października poznaliśmy firmy zainteresowane zaprojektowaniem i budową nowego stadionu. Do przetargu zgłosiło się trzech chętnych. Konsorcjum Mostostal Zabrze/Budus Katowice złożyło najtańszą ofertę - 218 mln 325 tys. zł. W budżecie miasta na budowę stadionu zapisano jedynie 202 mln zł.

Jak dowiedziała się "Gazeta", to właśnie śląskie konsorcjum zostanie zwycięzcą przetargu. Ze względów formalnych na oficjalne ogłoszenie wyników trzeba jednak jeszcze poczekać.

Z informacji "Gazety" wynika, że nowy stadion będzie tak zaprojektowany, by jedną z trybun móc bez problemu zmienić na przykład na koncertową scenę. Dzięki temu pojemność obiektu wzrosłaby do 22 tys. miejsc.

Najprawdopodobniej pierwsze prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Inne wiadomości o Stadion Miejski im. Władysława Króla, Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus, Mostostal Zabrze-Holding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.