Znamy koncepcję rozbudowy stadionu ŁKS w Łodzi


2019.10.17
Autor: Gazeta Wyborcza
W sierpniu br., rozpoczęły się prace nad budową trzech dodatkowych trybun stadionu ŁKS przy alei Unii Lubelskiej, tuż obok Atlas Areny. W środę zaprezentowane zostały wizualizacje całego stadionu.

Nowy stadion ŁKS ma pomieścić 18 000 widzów pod całkowicie zadaszonymi trybunami. W północnej mieścił się będzie trzypiętrowy budynek biurowy o powierzchni ponad 3 000 mkw.

Obecnie na terenie stadionu trwają prace ziemne związane z wykonaniem wykopów pod fundamenty trybuny południowej i wschodniej. Najprawdopodobniej w listopadzie rozpocznie się tzw. palowanie pod konstrukcje stalowe. Generalnym wykonawcą jest firma Mirbud.

Pomimo, że prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia, to dopiero na przełomie lutego i marca powstać ma projekt budowlany dla trzech dodatkowych trybun. W przyszłym roku wykonawca chce wystąpić o pozwolenie na budowę.

Rozbudowa stadionu ŁKS jest możliwa dzięki przesunięciu 5 mln zł z niewykorzystanych środków na tunel średnicowy. Całkowity koszt inwestycji to 129 mln zł. Otwarcie stadionu z czterema trybunami ma nastąpić w czerwcu 2022 roku, jednak wykonawca ma nadzieję ukończyć zadanie wcześniej.

Komentarze


 • Łodziak
  Gość
  2019-10-17 15:13:08
  Tragedia...
  Budowa tunelu średnicowego powinna być inwestycją nr.1 w Łodzi.

 • Rodowity z Włocławka
  Gość
  2019-10-18 11:03:45
  Buduja tylko dla kogo jednej trybuny nie potrafią zapełnić Marnotrawienie pieniędzy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.