Rusza realizacja ostatniej trybuny na stadionie ŁKS Łódź


2020.09.04
Autor: Urbanity.pl
Gotowa jest już jedna trybuna nowego stadionu łódzkiego klubu piłkarskiego ŁKS, a już w tym miesiącu oddane zostaną dwie kolejne. Rusza budowa ostatniej, czwartej trybuny.

Ruszyły prace na czwartej, północnej trybunie nowego stadionu miejskiego ŁKS Łódź przy alei Unii Lubelskiej. W ramach realizacji ostatniej trybuny obiektu powstanie również przestrzeń komercyjna, która mieściła się będzie w budynku biurowym na trzech kondygnacjach.

Przestrzeń biurowa w trybunie północnej to łącznie około 3 100 mkw. w formule open space.

Zatem zaczynamy prace już na czwartej - północnej trybunie. Prace idą pełną parą i to widać. Umowny termin zakończenia inwestycji to 36 miesięcy od daty podpisania umowy czyli 5 czerwca 2022 r. Ale już wiemy, że jest duża szansa, że prace budowlane zakończymy w 2021 roku. Stadion po rozbudowie będzie mógł pomieścić minimum 18 000 widzów.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mirbud, która kończy już prace na trybunach: południowej i wschodniej. Koszt budowy całego stadionu to 129 mln zł brutto. Według umowy budowa ostatniej części obiektu ma zakończyć się w ciągu 36 miesięcy, czyli do czerwca 2022 roku, jednak jak zaznacza wykonawca, możliwe, że prace dobiegną końca już w 2021 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiada firma Perbo-Inwestycje z Krakowa.

Komentarze


  • lolo
    Gość
    2020-09-04 14:46:40
    Bzdura, dwie trybuny nie będą oddane w tym miesiącu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.