W Łodzi powstaje stadion na 18 tys. widzów. Prace przebiegają zgodnie z planem


2020.03.23
Autor: Urbanity.pl
Trwają prace budowlane przy al. Unii w Łodzi, gdzie powstają trzy brakujące trybuny stadionu miejskiego. Generalnym wykonawcą jest firma Mirbud.

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa łódzkiego stadionu piłkarskiego przy al. Unii, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKSu. Pomimo panującej w Polsce epidemii, przebieg i zakończenie inwestycji nie jest zagrożone.

Nowy stadion ŁKSu pomieści minimum 18 000 widzów, a boisko będzie miało wymiary: 68 m x 105 m. Obecnie trwa budowa zadaszonych trybun od strony wschodniej i południowej wraz z zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczną się prace związane z montażem prefabrykatów. Przyjadą dolne belki i trybuny. W przyszłym miesiącu ruszy również budowa stropu na trybunie wschodniej. Kontynuowane będą roboty żelbetowe na trybunie wschodniej, budowane będą słupy i ściany. W lipcu rozpocząć ma się montaż konstrukcji stalowej.

Według projektu architektonicznego w parterze trybuny południowej zaplanowano przestrzeń pod muzeum, sklep i biura. Z kolei na parterze trybuny wschodniej mieściła się będzie restauracja i przestrzeń do przyszłej adaptacji.

W 3-kondygnacyjnym budynku biurowym trybuny północnej zaplanowano przestrzeń biurową typu open space o łącznej powierzchni około 3 100 metrów kwadratowych. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej znajdować się będą kioski gastronomiczne.

Nowy stadion przy al. Unii w Łodzi ma być gotowy do czerwca 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.