Wrocław: Dawny pałac Leipzigera to teraz ekskluzywny hotel Altus Palace

2022.06.14

Ekskluzywny pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace już w lipcu otwarty zostanie przy ulicy Wierzbowej w centrum Wrocławia. Można już rezerwować pokoje.

Dawny pałac Leipzigera według projektu Carla Schmidta, który wybudowany został w latach 1872-74 odzyskał dawny blask. Firma Torus po prawie trzech latach prac modernizacyjnych i konserwatorskich, prowadzi już ostatnie roboty wykończeniowe i w lipcu otworzy hotel pod nazwą Altus Palace.

Będący w bardzo złym stanie technicznym obiekt przy Wierzbowej 15 został uratowany dzięki firmie deweloperskiej Torus z Gdańska, która w 2016 roku stała się jego właścicielem. Spółka zastała dawny pałac w opłakanym stanie - nawet galerie w holu wejściowym były podpierane drewnianymi słupami. Torus jako inwestor i generalny wykonawca zaczął od rozebrania balkonów i galerii i wybudowania ich na nowo. Po około trzech latach prac budynek znów zachwyca i niebawem pierwsi goście będą mogli podziwiać bogate wnętrza hotelu.

Altus Palace to obecnie pięciogwiazdkowy, ekskluzywny hotel, który składa się z trzech części - dawnego pałacu Leipziger i dwóch kamienic, które łączył środkowy dziedziniec, zamieniony podczas trwającej renowacji na dziedziniec wewnętrzny. Ogromne zmiany widoczne są już w głównej klatce schodowej pałacu. Sala balowa została pieczołowicie odnowiona, w której zachowano m.in. dekorację sztukatorską, zrekonstruowano lustra, odtworzono kominek, a stolarkę poddano konserwacji. Znajdziemy tu również wykusz z oryginalnymi fragmentami, wychodzący na fosę.

Dawny pałac Leipzigera został podwyższony o jedno piętro, a na strychu przygotowano pomieszczenia biurowe. W części podziemnej hotelu Altus Palace mieści się strefa restauracyjna i rekreacyjna (sala do ćwiczeń, leżaki, dwie sauny, niecka basenowa), a na dziedzińcu wewnętrznym znajdują się dwie windy, a sam dawny dziedziniec wewnętrzny został zadaszony.

Projekt renowacji wnętrz przygotowała architekt Anna Kościuk z wrocławskiego biura Archikon.

Źródło: Iwona Maślak, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.