Pałac Laipzigerów zamieni się 5-cio gwiazdkowy hotel Altus Palace

2019.10.15

Trwa gruntowna modernizacja budynku dawnego Pałacu Laipzigerów we Wrocławiu, w którym pod koniec 2020 roku otwarty zostanie 5-cio gwiazdkowy hotel Altus Palace.

Pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków trwa gruntowna restauracja budynku przy ulicy Wierzbowej, który wybudowany został w latach 1872-74 przez Ignatzego Leipziger, żydowskiego bankiera. Obiekt, który zaprojektowany został przez architekta Karla Schmidta, pierwotnie był trzyskrzydłowy. W 2016 roku budynek został kupiony przez obecnego właściciela i inwestora, firmę Torus z Gdańska

Na budowie dawnego Pałacu Leipzigerów, w którym powstanie hotel Altus Palace, zawisła symboliczna wiecha. Inwestycja wkracza w kolejny etap. Z początkiem grudnia uszczelniony ma zostać dach i rozpoczną się prace konserwatorsko–restauratorskie. W najbliższych miesiącach wykonywane będą też wszelkie instalacje, rozpoczną się też prace wykończeniowe.

Budynek ma dużą wartość historyczną, kryje w sobie wiele bogactw i detali architektury, w stylu renesansowym i barokowym. W wyniku prac konserwatorskich usunięto już średnią grubość 5 mm powłoki malarskiej, odsłonięto bogate detale historyczne. Odkryto też oryginalny sufit barokowy zabudowany w wyniku przebudowy budynku, która nastąpiła w latach 20-tych XX wieku.

Nowy, 5-cio gwiazdkowy hotel Altus Palace będzie oferował 81 pokoi dla gości. W części piwnicznej mieściła się będzie restauracja, mała przestrzeń konferencyjna oraz niewielkie SPA. Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel. Projekt architektoniczny Altus Palace przygotowała pracownia Archikon z Wrocławia.

Otwarcie hotelu zaplanowano na koniec 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.