Trwa remont zabytkowej kamienicy naprzeciw Ogrodu Botanicznego. Powstaje prestiżowy projekt Sienkiewicza Résidence


2022.10.17
Autor: Piotr Maślak
Francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska prowadzi rewitalizację zabytkowej kamienicy, która po oddaniu do użytku stanie się częścią prestiżowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu, naprzeciw Ogrodu Botanicznego - Sienkiewicza Résidence.

Zabytkowa kamienica przy ulicy Sienkiewicza 32 we Wrocławiu, która istnieje od drugiej połowy XIX wieku, zostanie zrewitalizowana. Firma deweloperska Bouygues Immobilier Polska prowadzi już prace budowlane, które mają na celu odnowić historyczny budynek i włączyć go do kompleksu Sienkiewicza Résidence.

W obiekcie naprzeciw Ogrodu Botanicznego do niedawna znajdowała się siedziba Wyższej Szkoły Filologicznej. Pierwotnie funkcjonował tam zakład opiekuńczy, po wojnie m.in. zakłady wytwórcze sprzętu specjalistycznego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska czy Centrum Naukowo-Produkcyjne Automatyki Energetycznej. Teraz zabytkowa kamienica odzyska dawny blask za sprawą francuskiego dewelopera, który przywróci przedwojenną formę dachu oraz zrewitalizuje elewację wraz z detalami architektonicznymi.

Zdecydowaliśmy się nie tylko połączyć przeszłość z przyszłością, ale także pokazać, że współczesna architektura może uzupełniać historyczną zabudowę. W ramach inwestycji przy ulicy Sienkiewicza odnowimy zabytkową kamienicę i dobudujemy drugi budynek, który domknie pierzeję i będzie współgrał z istniejącą tam już zabudową
powiedział: Cezary Grabowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Realizacja inwestycji Sienkiewicza Résidence rozpoczęła się prawie dwa miesiące temu. Obecnie trwa m.in. usuwanie okien, skuwanie tynków czy wyburzanie ścian działowych. Celem jest doprowadzenie budynku do stanu surowego wewnątrz i przygotowanie go pod wykop garażu, który będzie wykonany przy murach zabytkowej kamienicy. Największe zmiany będą miały miejsce we wnętrzach – piętra zostaną przeprojektowane i dostosowane do funkcji mieszkaniowej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest wrocławskie przedsiębiorstwo Alfa-Dach.

W projekcie budynku odwołaliśmy się do jego historycznej formy. Oznacza to, że kamienica zyska pierwotną formę wielospadowego dachu. Zostanie odnowiona także elewacja i wszystkie detale takie jak gzymsy czy opaski przy oknach. Nowym elementem są okna lukarnowe, które występowały dawniej w budynku, ale nie w takiej formie i liczbie jak w nowym projekcie. Dodaliśmy także balkony z balustradami ze szkła przeziernego, ponieważ zależało nam, by nie zakłócały one odbioru historycznej bryły budynku i komponowały się z całością
powiedział: Maciej Konopka z Pro Art KONOPKA, architekt Sienkiewicza Résidence

Odnowiona kamienica (Classic Sienkiewicza Résidence) pomieści 38 apartamentów, natomiast nowo wybudowana część Modern - 76. Część z nich będzie miała niestandardową wysokość prawie 4,2 metra. W parterach budynków zaplanowano przestrzeń pod 10 lokali usługowych, a na terenie inwestycji parking na 123 miejsca parkingowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.