Ma to być wyjątkowa inwestycja we Wrocławiu. Rusza budowa apartamentowca naprzeciw Ogrodu Botanicznego


2022.08.01
Autor: Piotr Maślak
Rusza budowa nowoczesnego apartamentowca Sienkiewicza Résidence, który zlokalizowany będzie naprzeciw Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Częścią inwestycji będzie rewitalizacja i rozbudowa XIX-wiecznego budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej. Francuski deweloper wybrał już generalnego wykonawcę. Mieszkania będą gotowe latem 2024 roku.

Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu to jak zapowiada inwestor, Bouygues Immobilier Polska ma być prawdziwą perełką w centrum stolicy Dolnego Śląska. Inwestycja powstanie naprzeciw Ogrodu Botanicznego i łączyła będzie historię z nowoczesnością. Generalnym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach, które już wcześniej współpracowało z francuskim deweloperem.

Ruszyła właśnie budowa apartamentowca przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. Inwestycja pod nazwą Sienkiewicza Résidence składa się z dwóch części – Classic oraz Modern. Część historyczna to zabytkowy XIX-wieczny budynek dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej, który mieści się w głębi działki. W ramach inwestycji zostanie zrewitalizowany i rozbudowany. Przywrócona zostanie zasadnicza bryła dachu .

Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły
powiedział: architekt Maciej Konopka

Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo), czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią. Nowa część projektu Sienkiewicza Résidence uzupełni pierzeje ulicy Sienkiewicza, a jej wnętrza utrzymane zostaną w stonowanej kolorystyce bieli i szarości komponującej się z elewacją.

Inwestycja oferuje 114 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 50 do 79 mkw. w układach od jednego o czterech pokoi. Przyszli mieszkańcy apartamentowca będą mieli do dyspozycji ogólnodostępny taras widokowy oraz klimatycznie urządzoną salę bilardową. Parter nowej części zostanie zagospodarowany pod lokale i sklepy handlowo-usługowe, a poziom -1 pod halę garażową na 125 miejsc postojowych

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Alfa-Dach, która już wcześniej zrealizowała inny projekt Bouygues Immobilier we Wrocławiu – Centreville przy Drobnera. Budowa Sienkiewicza Résidence potrwa do I kwartału 2024 roku, a pierwsi mieszkańcy odbiorą swoje nowe mieszkania latem 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.