Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu powstanie inwestycja łącząca nowoczesność z historią


2022.02.24
Autor: Urbanity.pl
Bouygues Immobilier Polska rozpoczyna realizacje projektu Sienkiewicza Residence, który zakłada rozbudowę zabytkowego budynku Wyższej Szkoły Filologicznej i budowę nowoczesnego apartamentowca.

Sienkiewicza Residence to najnowsza propozycja francuskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska. Przy ulicy Sienkiewicza 32 powstanie nowoczesna przestrzeń z mieszkaniami i lokalami usługowymi. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie zabytkowy budynek Wyższej Szkoły Filologicznej, a naprzeciwko Ogrodu Botanicznego powstanie budynek z oryginalnym wnętrzem i panoramicznym tarasem widokowym.

Naprzeciwko Ogrodu Botanicznego powstanie 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ogólnodostępny taras widokowy oraz klimatycznie urządzoną salę bilardową. Na terenie inwestycji znajdzie się 108 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej i 15 stanowisk naziemnych. Projekt zakłada również dziesięć lokali usługowych.

Część historyczna o nazwie Classic, w której mieściły się będą apartamenty, powstała pod koniec XIX wieku pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Do niedawna działała tam Wyższa Szkoła Filologiczna.

Jak kamienica będzie wyglądała po rewitalizacji? Architekt Maciej Konopka, podkreśla że najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb. – Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – opowiada.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.