Ruszyła rewitalizacja kamienic przy Jagiełły 6 we Wrocławiu


2017.07.11
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła realizacja kolejnej wrocławskiej inwestycji firmy Bouygues Immobilier. Tym razem przy ulicy Jagiełły 6 w zabytkowe fasady z początku XX wieku zostaną wpisane nowe wnętrza - apartamenty i pomieszczenia usługowe.

Przy ulicy Jagiełły 6 ruszyła rekonstrukcja kamienic, których początek datuje się na 1905 rok. Jeszcze przed wojną funkcjonowała tutaj gospoda pod nazwą "Zum Burgerwerder", czyli "Na Kępie Mieszczańskiej".

Teraz firma Bouygues Immobilier, jako deweloper projektu, ruszyła z rewitalizacją istniejących budynków. Prace rozpoczęły się od rozbiórki. W październiku br., osiągnięty ma zostać stan zero, a stan surowy zamknięty ma zostać zrealizowany we wrześniu 2018 roku. Całość ma być gotowa w grudniu 2018 roku.

Budynki inwestycji Jagiełły 6 zaoferują 69 mieszkań w metrażach od 23 do 137 metrów kwadratowych od kawalerek po lokale czteropokojowe w tym dwa dwupoziomowe. Wysokość pomieszczeń wahać się będzie od 2,60 do 3 metrów. Na dachu znajdzie się przestronny taras dostępny dla wszystkich mieszkańców inwestycji.

Jagiełły 6 to również wewnętrzny dziedziniec, rowerownia i podziemny garaż samochodowy na prawie 60 stanowisk. Parter budynków zostanie zagospodarowany pod lokale usługowe.

Ceny za mkw. zaczynają się od 8,5 tys. zł. Do tej pory sprzedanych zostało prawie 30 proc. mieszkań. Projekt architektoniczny przygotował Zbigniew Maćków z biura Maćków Pracownia Projektowa.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.