Zaawansowane prace przy kompleksie Jagiełły 6


2017.09.20
Autor: Urbanity.pl
Inwestor Bouygues Immobilier prowadzi prace rozbiórkowe budynku 6A, który wejdzie w skład wrocławskiego kompleksu Jagiełły 6. Inwestycja ma być gotowa z końcem przyszłego roku.

Na rogu ulicy Jagiełły trwają intensywne prace budowlano-rekonstrukcyjne kompleksu mieszkalno-usługowego Jagiełły 6, którego inwestorem jest spółka Bouygues Immobilier. Obecnie trwa rozbiórka budynku 6A oraz wzmacnianie zabytkowej części kamienicy pod numerem 6.

W kamienicy Jagiełły 6 wykonaliśmy konstrukcję wsporczą dla ściany elewacyjnej, która zostanie poddana renowacji


? mówi Szymon Smółkowski, menedżer ds. technicznych z Bouygues Immobilier.

W tej chwili przygotowujemy teren do prac związanych z zabezpieczeniem wykopów. Potrwają około dwa miesiące. Następnie ruszy budowa związana z nowym budynkiem


- dodaje.

Jak podaje inwestor, cały projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem. Stan zero ma zostać osiągnięty do końca 2017 roku, a surowy we wrześniu przyszłego roku.

Nowa część kompleksu mieszkaniowego zostanie utrzymana w stylu istniejących kamienic pochodzących z 1905 roku. W odrestaurowane fasady wpisane będą apartamenty. Na podstawie archiwalnych planów odtworzone zostaną detale fasad, zabytkowe drzwi, balustrady czy lobby w stylu art-déco.

Parter zagospodarowany zostanie pod lokale usługowe. Łącznie w budynkach przy Jagiełły 6 znajdzie się 69 mieszkań o metrażach od 23 do 137 metrów kwadratowych, od jednopokojowych typu studio po czteropokojowe, w tym dwa dwupoziomowe. Wysokość pomieszczeń wahać się będzie od 2,60 do 3 m. Ceny za mkw. zaczynają się od 8500 zł.

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Zbigniew Maćków.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.