Odrestaurowano kamienicę wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej

2019.06.13

Bouygues Immobilier zakończył realizację inwestycji przy ulicy Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt to połączenie zabytkowej kamienicy z nowoczesnością.

Jagiełły 6 to kompleks mieszkanlno-usługowy z odrestaurowaną fasadą kamienicy, która nawiązuje do historii przedwojennego Wrocławia. To pozostałość po kamienicy z 1905 roku, w której niegdyś znajdowała się popularna gospoda Zum Bürgerwerder. Pozostałą część kompleksu tworzy współczesna zabudowa nawiązująca do odrestaurowanej kamienicy.

W środku kompleksu mieszkańców wita lobby urządzone w stylu art déco. W głębi znalazł się budynek oficynowy. Na dachu obiektu frontowego mieści się taras, który dostępny jest dla wszystkich mieszkańców. Kompleks to również wewnętrzny dziedziniec pełen zieleni oraz podziemna hala garażowa. Parter inwestycji został zagospodarowany pod trzy lokale usługowe.

Wizytówką projektu Jagiełły 6 są dwupoziomowe penthouse’y, czy 3-pokojowy apartament o metrażu 73 mkw. na 6. piętrze. Lokal dysponuje tarasem o powierzchni 35 mkw., a z okien apartamentu rozlega się widok na Wrocław. Inwestycja oferuje również dwupoziomowe, dwustronne penthouse’y o metrażach 112 czy 137 mkw.

Kompleks Jagiełły 6 to łącznie 69 mieszkań, z czego większość została już sprzedana. Inwestycja uzyskała już pozwolenie na użytkowanie, a pierwsi mieszkańcy otrzymali już klucze do mieszkań.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.