Rusza rozbiórka budynków po byłej fabryce samochodów we Wrocławiu


2019.12.18
Autor: Urbanity.pl
Na przełomie 2019 i 2020 roku rozpoczną się prace rozbiórkowe budynków po fabryce samochodów Beckmann Otto & Co, w miejsce których powstanie inwestycja Nowa Manufaktura. Inwestorem jest IMS Budownictwo.

Nowa Manufaktura będzie budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym, składający się z trzech części: A, B i C, który powstanie na działce u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Projekt inwestycji powstał w pracowni AP Szczepaniak.

Budynek powstanie na terenie, na których znajdują się budynki po fabryce samochodów Beckmann Otto & Co i późniejszych warsztatach. Słynne w czasach Breslau zakłady przestały istnieć po I wojnie światowej. Obiekty nie figurują w rejestrze zabytków, a ich zły stan sprawił, że w 2015 roku Urząd Miejski Wrocławia wydał pozwolenie na rozbiórkę budynków warsztatowych i biurowych. Pierwsze prace rozbiórkowe już się rozpoczęły.

Kiedy z działki znikną budynki pofabryczne, rozpocznie się realizacja inwestycji Nowa Manufaktura. Budynek wypełni puste miejsce w pierzei u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego i domknie ośmiokątny plac.

W Nowej Manufakturze znajdzie się 306 mieszkań o układach od jedno- do trzypokojowych. Inwestycja zaoferuje także lokale usługowe oraz garaż podziemny na 251 miejsc.

Dziedziniec zaprojektowano w części C, która zastanie otoczona tarasami. Części A i B będą obniżone od strony ulicy. Narożnik zostanie natomiast podwyższony jako reprezentacyjny. Dzięki temu Nowa Manufaktura będzie budynkiem częściowo 7-kondygnacyjnym, a częściowo 9-kondygnacyjnym.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.