Gotowy kolejny etap Krakowskich Tarasów we Wrocławiu

2020.02.19

Dobiegła końca budowa drugiego etapu osiedla Krakowskie Tarasy, które zlokalizowane jest pomiędzy ulicą Krakowską a rzeką Oławą. Deweloperem jest IMS Budownictwo.

Wydane zostało właśnie pozwolenie na użytkowanie drugiego budynku mieszkalnego, który wchodzi w skład wrocławskiego osiedla Krakowskie Tarasy. Inwestycja zaprojektowana została przez pracownię AP Szczepaniak.

W II etapie osiedla przy ulicy Krakowskiej powstał budynek w kształcie litery C, który składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości od 6 do 9 kondygnacji. Tarasowy układ narastającej bryły podkreślają dachy z zielenią oraz przestronne tarasy przynależne do mieszkań. Jasne skrzydła boczne domknięto ciemniejszym elementem frontowym. Budynek w znacznej części został otoczony balkonami obwodowymi z częściową ich zabudową panelami szklanymi.

Dzięki oddaniu do użytku II etapu, Krakowskie Tarasy zyskały kolejne 154 mieszkania o metrażach od 30 do 102 metrów kwadratowych i układach od 2 do 5 pokoi. W podziemnej hali garażowej znajduje się 185 stanowisk, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na rowery. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

W kolejnych etapach inwestycji Krakowskie Tarasy powstaną kolejne budynki mieszkalne, usługowe oraz hotelowe. Docelowo projekt składał się będzie z pięciu obiektów. Na osiedlu powstanie także zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.