Przedmieście Oławskie we Wrocławiu z Nową Manufakturą


2019.11.18
Autor: Urbanity.pl
Jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace na działce u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, gdzie deweloper IMS Budownictwo zrealizuje inwestycji Nowa Manufaktura.

IMS Budownictwo dysponuje już pozwoleniem na budowę kompleksu mieszkalnego Nowa Manufaktura we Wrocławiu, który składał się będzie z trzech odrębnych części: A, B i C. Łącznie inwestycja zaoferuje ponad 300 mieszkań oraz lokale handlowo-usługowe na parterze. Pod obiektem zaplanowano halę garażową.

Nowa Manufaktura na Przedmieściu Oławskim to inwestycja mieszkalna, której projekt powstał w pracowni AP Szczepaniak. U zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego powstanie kompleks, który uzupełnieni pierzeję wspomnianych ulic wraz z narożnikiem na skrzyżowaniu (części A i B) oraz wypełnieni wnętrza kwartału: Kościuszki, Pułaskiego, Komuny Paryskiej i Prądzyńskiego, który otacza teren inwestycji (część C).

Elewacje budynków Nowej Manufaktury będą tworzyły biała i grafitowa cegła.

Pomysł elewacji oparliśmy na patchworku, powtarzającym się wzorze w kształcie litery zet. Wzór ukształtują połączone w pionie balkony, które dzięki kolorowi białemu zostaną wydobyte z ciemnoszarego tła – tłumaczy architekt Paweł Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak.

Pod całością kompleksu znajdzie się podziemny garaż samochodowy na 251 stanowisk. Część usługowa dostępna będzie od strony placu w części A i B. Pierwsze prace na terenie Nowej Manufaktury mają ruszyć jeszcze w bieżącym roku. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Technobud z Nowego Sącza. Całość ma być gotowa do końca grudnia 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.