Przygotowania pod budowę mikroapartamentów Starter III

2017.07.03

Już w lipcu rozpocząć się mają pierwsze prace przygotowawcze na działce u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej, na której powstanie nowa inwestycja spółki Dolnośląskie Inwestycje - Starter III. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AP Szczepaniak.

Starter III będzie budynkiem o powierzchni około 6 500 metrów kwadratowych, w którym znajdzie się 255 mikroapartamentów o metrażach zaczynających się już od 12 mkw.

Otoczenie inwestycji płynęło to na charakter elewacji, która jest jak układ scalony - poprzez grę w rozplanowaniu okien na budynku oraz samych materiałów elewacyjnych, zatraca barierę pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina dodatkowo nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą sąsiadującej galerii Wroclavia


- tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak.

Wrocławska inwestycja w części głównej będzie miała siedem kondygnacji, a od strony południowo-wschodniej - wysokość będzie obniżana schodkowo do szóstej i dalej do piątej kondygnacji. Obniżona część Starter III nie jest kryta dachem, ale zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających do nich lokali.

Na parterze obiektu znajdą się lokale handlowo-usługowe i części wspólne: pralnia, fitness oraz sala rekreacyjna.

Inwestycja przy Borowskiej będzie już trzecim tego typu budynkiem we Wrocławiu. Dwa poprzednie mikroapartamenty wybudowane zostały w pobliżu Placu Grunwaldzkiego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.