Postępuje budowa inwestycji OVO Wrocław


2014.12.17
Autor: Urbanity.pl
Trwają zaawansowane prace budowlane na terenie wrocławskiego kompleksu OVO. Po ośmiu miesiącach od wbicia pierwszej łopaty połowa konstrukcji inwestycji jest gotowa, a wykonawca przystąpił już do budowy trzeciego piętra. Całość ma być gotowa w 2016 roku.

OVO Wrocław to kompleks wielofunkcyjny powstający przy ulicy Podwale 82-91. W sumie budynek będzie miał 9 kondygnacji, z czego 2 znajdą się pod obiektem. Obecnie prowadzone są prace na trzecim piętrze kompleksu, a to oznacza, że inwestycja osiągnęła już półmetek budowy szkieletu.

Gotowe są już niemal w całości stropy nad podziemnymi kondygnacjami, a wykonawca prowadzi tam już ostatnie prace murarskie. Rozpoczął się już montaż instalacji przeciwpożarowej na poziomie -2, gdzie znajdować się będzie sala balowa, a piętro wyżej centrum fitness z basenem. Główne prace prowadzone są jednak nad ziemią, gdzie w 90% ukończony został już strop nad parterem, w 60% nad pierwszym piętrze, a nad drugim w 40%.

Po oddaniu budynku do użytku na pierwszych piętrach znajdzie się 5-gwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton z 189 pokojami. Na piętrze 3 obecnie układane są szalunki i zbrojenie pod kolejny strop.

Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2016 rok.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.