Inwestycja Bernardyńska we Wrocławiu z luksusową ofertą klasy premium. Budowa apartamentowca wkrótce wyjdzie z ziemi

2022.08.02
Autor: Piotr Maślak

W sąsiedztwie gotyckiego gmachu Muzeum Architektury w centrum Wrocławia trwa budowa flagowej inwestycji Toscom Development pod nazwą Bernardyńska. Apartamentowiec klasy premium w atrakcyjnej części stolicy Dolnego Śląska oferuje nawet 200-metrowe penthouse'y. Luksusowa inwestycja ma już ukończony w całości etap na poziomie -2. Wykonawca stawia ściany na kolejnym poziomie kompleksu.

- W centrum Wrocławia powstaje apartamentowiec klasy premium
- Inwestycja jest na etapie prac na poziomie -1 i -2
- Projekt architektoniczny Bernardyńska powstał w pracowni Maćków
- Flagowa inwestycja Toscom Development będzie gotowa w ciągu dwóch lat

Bernardyńska to wyjątkowy projekt autorstwa renomowanej pracowni Macków, która wkomponowana zostanie w historyczną zabudowę i stworzy z Muzeum Architektury, Placem Dominikańskim i Rynkiem unikalną przestrzeń. Jest to flagowa inwestycja Toscom Development, która przewyższać ma nawet klasę premium.

W 2021 roku na działce przy ulicy Bernardyńskiej 1 w centrum Wrocławia rozpoczęły się prace przygotowawcze, a w tym roku wykonawca inwestycji rozpoczął już realizację ścianek szczelinowych. W ubiegłym miesiącu ukończony został w całości etap na poziomie -2 łącznie ze stropem - a tym samym rozpoczęła się budowa ścian i słupów poziomu -1. Z faktu, że apartamentowiec powstaje w miejscu, które stanowiło teren średniowiecznej, wrocławskiej fosy, nad całością prac czuwa ciągły nadzór archeologiczny.

- Zobacz aktualne zdjęcia budowy apartamentowca Bernardyńska
- Zobacz film przedstawiający wyjątkowy projekt pracowni Maćków

Projekt zakłada dwa poziomy garażu. Podczas prac, z wykopu musieliśmy się pozbyć wód gruntowych – znajdowały się one 3,5 – 4m od poziomu terenu, a wykop był realizowany do 9 metrów w przegłębianiach. Ścianka szczelinowa jest zabezpieczeniem wykopu i również traktowana jest jako ściany zewnętrzne garażu. To zabezpieczenie jest szczególnie ważne ze względu na pompowanie wody. Dzięki temu nie spompowywujemy wody spod okolicznych budynków, co jest szczególnie ważne z racji okolicznych budynków zabytkowych – w tym Muzeum Architektury i kościoła
powiedział: Sławomir Pastor, kierownik budowy inwestycji Bernardyńska

Obecnie przy realizacji inwestycji pracują dwa żurawie budowlane i około 40 pracowników. Harmonogram prac zakłada, że do końca sierpnia potrwają prace żelbetowe poziomu -1. Generalnym wykonawcą jest firma Vista Construction, która zrealizuje projekt w ciągu dwóch lat.

Bernardyńska to inwestycja oferująca luksusowe apartamenty w wyjątkowym miejscu Wrocławia. W ofercie znajdują się mieszkania od 30-metrowych lokali typu studio po 200-metrowe penthouse'y o wysokości sięgającej nawet 340 cm. Ofertę apartamentowca uzupełnią lokale handlowo-usługowe w parterze.

Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów. Inwestycja oferuje ponadto przestrzeń coworkingową, strefę sportu i relaksu na poziomie -1 i -2 z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.