Nowy apartamentowiec we Wrocławiu. Oddano do użytku Studio Plac Dominikański


2022.08.18
Autor: Bartosz Motorek
Galeria Dominikańska, gmach Poczty Polskiej i Hotel Hilton w centrum Wrocławia ma nowego sąsiada. Oddany został do użytku luksusowy apartamentowiec Studio Plac Dominikański na pograniczu dzielnic Stare Miasto i Przedmieście Oławskie. Zobacz zdjęcia z ukończonej inwestycji.

Naprzeciwko gmachu Poczty Polskiej, zaprojektowanej przez Lothara Neumanna, powstał luksusowy apartamentowiec pod nazwą Studio Plac Dominikański. Jest to najnowsza, gotowa inwestycja Toscom Development we Wrocławiu. Przyszli mieszkańcy apartamentowca mają na wyciągnięcie ręki bulwary i przystanie nad Odrą, Halę Targową czy park rozrywki Wesołe Miasteczko.

Zdjęcia gotowego apartamentowca Studio Plac Dominikański można zobaczyć TUTAJ.

Apartamentowiec zlokalizowany jest przy ulicy Generała Romualda Traugutta, na pograniczu dzielnic Stare Miasto i Przedmieście Oławskie. Jego budowa trwała od 2019 roku i prowadzona była przez firmę EURO-STAHLSERVICE Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. W ramach inwestycji powstał siedmiopiętrowy, luksusowy apartamentowiec o łącznej powierzchni ponad 3 800 mkw., z elementami układu kaskadowego w stylu urbanistycznym dopasowanym do okolicznej zabudowy.Budynek firmy Toscom Development ma elewację wykonaną z cegły klinkierowej w odcieni szarości i duże okna typu porte fenetre. Parter apartamentowca został zagospodarowany pod przestrzeń dedykowaną lokalom handlowym i usługowym. Inwestycja dostarczyła na rynek 138 mieszkań o metrażach od 15 do 47 mkw. w układach od jednego do dwóch pokoi. Lokale o podwyższonym standardzie posiadają stolarkę klasy premium i klimatyzację. Mieszkańcy Studio Plac Dominikański będą mieli do dyspozycji recepcję z ochroną i podziemny parking samochodowy.

Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni DL Architekci.

Toscom Development realizuje obecnie w stolicy Dolnego Śląska jeszcze jedną inwestycję - Bernardyńska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.