Luksus w centrum Wrocławia. Powstaje apartamentowiec z najdroższymi mieszkaniami w mieście


2022.11.16
Autor: Piotr Maślak
Przy placu Dominikańskim na Starym Mieście we Wrocławiu trwa budowa luksusowego apartamentowca Bernardyńska, w którym powstają najdroższe apartamenty w stolicy Dolnego Śląska. Widać już pierwsze kondygnacje inwestycji.

Bernardyńska ma stać się najbardziej luksusową inwestycją w mieście z najdroższymi apartamentami. Projekt realizowany jest w kwartale ulic Janickiego, Purkyniego i Bernardyńska, w zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem. Inwestorem jest Toscom Development.

Pierwsze prace budowlane na działce obok placu Dominikańskiego na Starym Mieście rozpoczęły się pod koniec 2021 roku, a ich wykonawcą jest spółka VISTA Constructions. Obecnie trwa realizacja już drugiej kondygnacji budynku, który docelowo będzie miał wysokość siedmiu pięter.

Jak zapowiada inwestor, Bernardyńska ma być pierwszą inwestycją we Wrocławiu, która przewyższy klasę premium. Luksus ma być widoczny tuż po wejściu do apartamentowca, gdzie znajdzie się 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, wysokie na osiem metrów. Przy realizacji budynku zastosowane zostaną m.in. duże okna typu portfenetr, drewniane drzwi na indywidualne zamówienie czy designerskie wykończenie klatek schodowych.


Wśród udogodnień dla przyszłych mieszkańców przygotowane zostaną strefy sportu i relaksu z pełnowymiarowym kortem do squasha i siłownią oraz strefa spa (dwie duże sauny, jacuzzi oraz pokoje do masażu i jogi).

Za ten luksus i udogodnienia trzeba jednak będzie drogo zapłacić. Ceny najdroższych apartamentów sięgają nawet 32 000 zł za mkw. I tak np. za 198-metrowy penthouse trzeba było wiosną br., zapłacić 6,3 mln zł. Istnieje jednak możliwość łączenia mieszkań, co sprawia, że największe apartamenty mogą mieć powierzchnię nawet 300 mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada Zbigniew Maćków.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.