Nowe plany dotyczące wstrzymanej inwestycji Hanza Tower

2014.03.12

Rok po wstrzymaniu prac na budowie wieżowca Hanza Tower w Szczecinie, inwestor przedstawił nowe plany dotyczące inwestycji, która ma powstać w miejscu wyburzonej fabryki odzieżowej Dana. J.W. Construction chce zwiększyć powierzchnię usługową kompleksu z 2 do 18 tys. m kw.

Całość jednak nie byłaby przeznaczona pod handel. Według planów szczecińskiego biura Urbicon, które projektuje obiekt, 4 tys. m kw. przeznaczonych zostałoby na centrum kongresowe, a powierzchnia zabudowy kondygnacji nie pozwala na lokalizację sklepów o większej powierzchni niż 2-2,5 tys. m kw.

Komisja miała zaopiniować nową koncepcję, by w najbliższy poniedziałek wniosek o zmianę planu był głosowany na forum Rady Miasta. Zamiast opinii członkowie komisji zaproponowali dalszą dyskusję nad koncepcją - pisze "Gazeta Wyborcza".

Właścicielem terenu po dawnej Danie jest firma J.W. Construction. W starym, zabytkowym budynku już jest prowadzony remont, gdzie po zakończeniu prac modernizacyjnych znajdzie się czterogwiazdkowy hotel. W miejscu po wyburzonej szwalni ma stanąć wieżowiec o wysokości do 120 m i pow. użytkowej 35 tys. m kw.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.