Cukrownia Apartamenty. Budnex rusza ze sprzedażą mieszkań na Gumieńcach

2021.01.26

Firma Budnex realizuje w Szczecinie swoją najnowszą inwestycję mieszkaniową - Cukrownia Apartamenty. Deweloper rozpoczął już sprzedaż lokali.

Osiedle Cukrownia Apartamenty powstaje na 6-hektarowej działce na Gumieńcach w południowej części Szczecina na lewobrzeżu Odry. Inwestycja zlokalizowana jest na pofabrycznym obszarze, który przechodzi właśnie rewitalizację. Tereny należały niegdyś do nieistniejącej już szczecińskiej cukrowni, która powstała w tej części miasta na przełomie XIX i XX wieku. Nieopodal powstaje już sklep IKEA.

Nowe osiedle w Szczecinie znajduje się przy ulicy Południowej i Floriana Krygiera i zaoferuje łącznie ponad 700 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Docelowo Budnex wybuduje siedem budynków wielorodzinnych.

W pierwszym etapie osiedla Cukrownia Apartamenty, którego sprzedaż właśnie się rozpoczęła, powstanie 120 mieszkań o powierzchniach od 33 do 79 metrów kwadratowych i układach 2, 3 i 4-pokojowych. Lokale na parterze posiadały będą tarasy, a na piętrach - balkony. W przyziemiu budynku zaprojektowano indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 15 do 50 m kw. oraz przestrzeń na komórki lokatorskie.

W tej części osiedla powstanie również ogólnodostępny teren rekreacyjno-wypoczynkowy o powierzchni prawie 500 mkw. I etap inwestycji zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2023 roku.

Projekt zabudowy przygotował gorzowski architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.