Mieszkańcy tego osiedla w Szczecinie będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie

2021.03.22

W połowie roku rozpocznie się realizacja inwestycji Sedina Apartamenty na Kępie Parnickiej w Szczecinie. Deweloperem jest gorzowska firma Budnex.

W ścisłym centrum Szczecinia, na poprzemysłowym terenie na Kępie Parnickiej wybudowana zostanie inwestycja pod nazwą Sedina Apartamenty. Realizacja pierwszego etapu rozpocznie się w połowie bieżącego roku.

I etap Sedina Apartamenty wybudowany zostanie dziewięciokondygnacyjny budynek z lokalami usługowymi w parterze od strony bulwaru. Wyższe kondygnacje obiektu zagospodarowane zostaną pod aparthotel oraz lokale mieszkalne. Łącznie w tej części osiedla powstanie 200 lokali.

Prawomocne pozwolenie na budowę Sedina Apartamenty otwiera nowy rozdział w historii Kępy Parnickiej jak i samego Szczecina. To miejsce zasługuje na miano wizytówki miasta i naszym celem jest gruntowna rewitalizacja tego obszaru oraz zamiana go w tętniącą życiem dzielnicę z nowoczesną architekturą, bulwarem, lokalami usługowymi i mariną usytuowaną w zakolu rzeki – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex.

Sedina Apartamenty to wieloetapowy projekt na działce o powierzchni ponad 5 ha. Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki, dzięki czemu mieszkania na wyższych kondygnacjach zyskają duże tarasy i balkony. W ramach inwestycji odnowione zostanie nabrzeże, gdzie utworzona zostanie marina. Właściciele apartamentów będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność.

Koncepcję i projekt inwestycji przygotowało biuro architektoniczne FBA Szczecin.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • XDDD
  Gość
  2021-03-22 22:15:25
  Jak zwykle, jedyne na co szczecin stać to budowanie następnych szkarad jakby już wystarczająco brzydki nie był. Tak mało się u nas buduje że nikt nie ma już żadnych oczekiwań, chociażby najmniejszych odnośnie tego co się u nas stawia. Wstyd mi za to miasto.

 • Wojtek
  Gość
  2021-03-23 07:30:30
  Bez przesady z tą brzydotą. Zobacz na Poznań. Tam dopiero jest chaos urbanistyczny i „kwiatki” architektury. Fakt faktem, że szczecińska administracja budowlana za nic ma estetykę miasta, dopuszczając wszystko jak leci, a jednocześnie blokując każdy wyższy budynek. Tam jest źródło zła i pora najwyższa na zmiany!

 • @2021-03-22
  Gość
  2021-03-23 10:47:58
  Przypominam trollu, że jedynie w Szczecinie są najlepszy budynek w Europie i najlepszy budynek na świecie. To odnośnie "jedynie następnych szkarad". A co do rzekomej małej ilości budów przypominam, że Szczecin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w UE i różnych budów jest bardzo dużo.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.