Nad samym brzegiem Bałtyku powstaje Marina Royale. Inwestycja wkracza w kolejny etap


2021.04.20
Autor: Urbanity.pl
Gotowe są fundamenty i kondygnacje podziemnego budynku VistaMar, który stanowi część kompleksu Marina Royale Darłowo.

Marina Royale Darłowo inwestycja firmy POC Partners Polska, która powstaje nad samym brzegiem Bałtyku. Kompleks składał się będzie docelowo z trzech apartamentowców, z czego pierwszy - UltraMar - został już oddany do użytku. Odwiedzający Darłówko mogą już korzystać z oferty wynajmu apartamentów w tym budynku.

W sierpniu 2020 roku ruszyła budowa VistaMar, który obecnie ma gotowe fundamenty i kondygnacje podziemne. W budowie są obecnie kondygnacje nadziemne parteru oraz częściowo pierwszego piętra. W czerwcu br., ukończony ma zostać stan surowy obiektu. Oddanie do użytku zaplanowano na lato 2023 roku. Generalnym wykonawcą jest firma budowlana CFE Polska.

Budowa tak blisko morza narzuca nam stosowanie materiałów o większej wytrzymałości i odporności na ciężkie warunki atmosferyczne. Trzeba uwzględnić zarówno zawartość soli w wodzie, jak i silne podmuchy wiatru oraz opady deszczu – mówi Marek Czeryba, Kierownik Budowy z firmy CFE Polska. – Podczas wykonywania prac żelbetowych zastosowaliśmy betony o odpowiednich klasach ekspozycji, odporne na działanie agresywnych warunków związanych przede wszystkim z zasoleniem. W przypadku zewnętrznych elementów stalowych zastosowaliśmy stal zabezpieczoną do wymaganej klasy korozyjności – dodaje.

W budynku VistaMar mieściły się będą sauny, basen wewnętrzny, spa, klub malucha, studio fitness, kawiarnia z piekarnią i sale konferencyjno-bankietowe z widokiem na morze. Obiekt oferował będzie także podziemny garaż, komórki lokatorskie, pralnię z suszarnią, przestronne rowerownie oraz słoneczne zielone patio ze strefą relaksu

Ostatni budynek kompleksu Marina Royale Darłowo - MiraMar - powstanie w kolejnych latach.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.