Trwają ostatnie prace wykończeniowe w Apartamentowcu Dune

2013.05.09

Budowa apartamentowca Dune dobiega końca. Budynek jest już praktycznie gotowy, pozostały tylko ostatnie prace wykończeniowe. Otwarcie Dune zaplanowano na początek czerwca br.

Apartamentowiec Dune powstał w Mielnie, przy samej plaży. Budynek od strony plaży i promenady będzie otwarty dla turystów. Powstaną tu kawiarnia i restauracja, wraz z rozległym tarasem dostępnym dla wszystkich. Część rekreacyjna z dwoma basenami zewnętrznymi, która powstaje na tarasie Dune, dostępna będzie już tylko dla mieszkańców. Taras Dune połączony jest kładkami z promenadą nadmorską, z której schodzi się wprost na plażę.

Inwestor, Firmus Group, zapowiada, że otwarcie apartamentowca odbędzie się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu letniego nad morzem.

- Ostatni miesiąc budowy jest najbardziej pracowity, to okres wzmożonej aktywności. Przystępujemy teraz do odbiorów technicznych, aby nasi klienci mogli zamieszkać w swoich apartamentach jeszcze przed wakacjami. Przygotowania do otwarcia idą pełną parą


- mówi Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w Firmus Group.

Realizacja tej inwestycji zajęła już 104 tygodnie. W tym czasie z działki o powierzchni 7.000 m kw. wywieziono ok. 22.500 metrów sześciennych gruntu, Na budowie stanęły dwa żurawie, dotychczas najwyższe jakie kiedykolwiek stały w Mielnie - 50 i 40 metrowy. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, w częściach wspólnych gotowe są już podłogi, pomalowano ściany, pozostały najdrobniejsze kosmetyczne prace. Wszystkie apartamenty w Dune zostały wykończone pod klucz. Na zewnątrz prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem terenu. Aranżowany jest taras rekreacyjny z dwoma podświetlanymi basenami. Nasadzenia z typowo nadmorskich roślin łączą teren apartamentowca z otaczającymi go wydmami i sosnami. Inwestycję wartą 52 mln zł realizuje Budimex S.A., a finansowanie zapewnia Getin Noble Bank S.A.

Apartamentowiec to 109 apartamentów o powierzchniach od ok. 30 do 110 m kw. i sześć penthouse'ów o pow. od 93 do 180 m kw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.