W Kołobrzegu powstanie park handlowy Karuzela


2017.04.20
Autor: Urbanity.pl
Pracownia Bose International Planning and Architecture podpisała z inwestorem parku handlowego Karuzela umowę na wykonanie projektu budowlanego w Kołobrzegu. Inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie 2019 roku.

Rozpoczęły się prace projektowe centrum handlowego Karuzela Kołobrzeg, które powstanie na powierzchni 10 hektarów przy ulicy Bolesława Krzywoustego. Budynek będzie miał powierzchnię handlowo-usługową wynoszącą około 30 000 metrów kwadratowych, na której znajdzie się 90 sklepów, kino oraz wolnostojący sklep "zrób to sam".

Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie bezpłatny parking samochodowy na ponad 1000 miejsc postojowych.

Kołobrzeg to miasto które dziś przeżywa boom inwestycyjny w branży hotelarsko-sanatoryjnej i mieszkaniowej. Karuzela Kołobrzeg będzie odpowiedzią na zwiększające się potrzeby lokalnego rynku na którym obecnie brak znaczącego, atrakcyjnego funkcjonalnie i estetycznie obiektu handlowego, spełniającego potrzeby mieszkańców i turystów


- mówi architekt Damian Wołkiewicz, Partner w Bose International.

Pracownia Bose International Planning and Architecture, która zaprojektuje kołobrzeską Karuzelę jest autorem takich projektów jak Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie czy Korona w Kielcach.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.